Biwak 1 WDSH Element

Wpisany przez Zuzanna Konieczna środa, 30 listopada 2016 15:22

  alt

    W piątek 11 listopada uczestnicy biwaku 1 Włocławskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Element” spotkali się przy Hali OSiR, aby wspólnie wyruszyć do Warząchewki Polskiej na długo wyczekiwany biwak. Z racji, że nabyliśmy wprawę w kwestii wędrowania na obozie drużyny naturalne jest, że przeszliśmy tam o własnych siłach. Gdy doszliśmy na miejsce zaczęliśmy od kolacji żeby nadrobić stracone podczas wędrówki kalorie. Po apelu, który oficjalnie rozpoczął nasz biwak, odbyło się świeczkowisko. Poranny udział w uroczystościach miejskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości wzmocnił naszą potrzebę poukładania myśli, dlatego podczas chwil przy ogniu rozmawialiśmy na temat patriotyzmu oraz jego roli i kształcie w dzisiejszym świecie.

Więcej: Biwak 1 WDSH Element

 

Odszedł na wieczną wartę druh Andrzej Drożdżewski

Wpisany przez Piotr Walburg sobota, 19 listopada 2016 07:54

Związek Harcerstwa Polskiego              Włocławek, 18 listopada 2016 r.

Komendant Hufca Włocławek

 

Rozkaz Specjalny L3/2016

Druhny i Druhowie

Odszedł na wieczną wartę druh pwd. Andrzej Drożdżewski.

Drużynowy i założyciel 144 Włocławskiej Drużyny Harcerskiej PARASOL, członek 147 Włocławskiej Drużyny Wędrowniczej SCATTER.

Druh Andrzej swoją postawą, pracowitością i sumiennością w harcerskiej służbie pozostawia trwały ślad w historii naszego hufca.

Na znak pamięci ogłaszam dwutygodniową żałobę w Hufcu ZHP Włocławek. Polecam okryć kirem sztandary harcerskie oraz nałożyć na krzyże harcerskie czarne opaski.

 

CZUWAJ!

hm. Piotr WALBURG 

 

"Wiem! Potrafię! Pomogę"

Wpisany przez Magdalena Rożek poniedziałek, 31 października 2016 10:50

Fundacja TESCO powstała w 2012 roku, jest to organizacja dobroczynna, która za cel postawiła sobie wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, których beneficjentami są dzieci i młodzież.

Fundacja organizując konkurs grantowy stworzyła ogromne możliwości dla naszego projektu "Wiem! Potrafię! Pomogę". Dzięki wsparciu mieszkańców, rodzin, znajomych i całego naszego hufca udało nam się zdobyć główną nagrodę jaką było 5 tysięcy złotych. Wygraną przeznaczyliśmy na zakup sprzętu tj. fantom niemowlęcia, AED do ćwiczeń, nowe apteczki i opatrunki - dzięki temu nasze ćwiczenia stały się bardzo atrakcyjne i ciekawe, a co za tym idzie mogliśmy pokazać wszystko od strony praktycznej. Otóż Harcerski Klub Ratowniczy Włocławek zobowiązał się przeprowadzić zajęcia dla podstawówek z zakresu pierwszej pomocy. Łącznie przeszkoliliśmy ponad 200 uczniów.

Więcej: "Wiem! Potrafię! Pomogę"

 

Posiedzenie KSIiK

Wpisany przez Damian Błaszczyk sobota, 29 października 2016 12:47

 Serdecznie zapraszam na wyjazdowe posiedzenie Hufcowej KSIiK, które odbędzie się 12 listopada br. (sobota) o godzinie 10:00 w szkole podstawowej w Warząchewce.

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknać próbę prosimy o przesłanie materiałów (odpowiednio propozycję zmian, program próby lub raport z próby) do 06 listopada (niedziela) na adres    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pozostałe osoby pragnące przybyć na posiedzenie prosi się o zadeklarowanie przybycia. 

 

"Harcerskie Słowo" - nr 11, lipiec-wrzesień 2016

Wpisany przez Michał Bielicki poniedziałek, 24 października 2016 10:01

Od redakcji...

Druhny i Druhowie oddajemy do Waszych rąk kolejny numer kwartalnika „Harcerskie Słowo". Znajdziecie w nim m.in. relacje z „harcerskiego lata" oraz wydarzeń i imprez harcerskich z lipca, sierpnia i września 2016 r., a także artykuły o charakterze metodycznym, recenzje i inne teksty.

Z uwagi na to, że jest to już 11. numer naszego kwartalnika, to znalazło się w nim również krótkie podsumowanie dotychczasowych dziesięciu jego wydań. W tych dziesięciu numerach opublikowano łącznie 122. teksty autorstwa 28. osób. Wśród nich znalazło się 39. artykułów metodycznych dla drużynowych i kadry instruktorskiej, 57. relacji z wydarzeń i imprez harcerskich, 10. krótkich informacji, wprowadzeń lub komentarzy do artykułów i relacji itp., 16. recenzji książek, a także 133. fotografie oraz 70. rysunków, wykresów, tabel i elementów graficznych. To wszystko dzięki zbiorowemu wysiłkowi instruktorów i harcerzy zaangażowanych w tworzenie kwartalnika oraz wszystkich, którzy współtworzyli jego kolejne numery poprzez publikacje swoich tekstów na jego łamach. Im wszystkim Redakcja składa serdeczne podziękowania.

Czuwaj!
w imieniu zespołu redakcyjnego
hm. Piotr Bielicki
zastępca Redaktora Naczelnego

UWAGA!

Chcielibyśmy poznać opinie naszych Czytelników na temat "Harcerskiego Słowa" - co do tej pory było dobre? Co nie do końca nam wychodzi? Które elementy powinniśmy dalej rozwijać, z których zrezygnować, albo jakie wprowadzić w najbliższej przyszłości?
Prosimy o uzupełnienie tej anonimowej ankiety, weźmiey pod uwagę wszystkie głosy i będziemy się starać sprawić, coby nasz periodyk jak najbardziej wpasował się w Wasze gusta :) -> KLIK!

 

Posiedzenie KSW

Wpisany przez Damian Błaszczyk piątek, 21 października 2016 06:02

logo kapituły    Pragnę poinformować, iż najbliższe posiedzenie KSW odbędzie się 29 października (sobota) o godz. 15:00 w budynku Hufca ZHP Włocławek przy ul. Szpitalnej 33

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknąć próby na stopień wędrowniczy oraz naramiennik wędrowniczy prosimy o przesłanie materiałów oraz informacji na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do 25 października br.

Niezbędne informację do otwarcia próby znajdują się w zakładce Kapituły.

                                                                           Serdecznie Zapraszamy. :)

 

Strona 6 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.