94. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz sobota, 10 listopada 2012 00:00

Jutro, dnia 11 listopada, obchodzimy 94. rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. Przeszło prawie sto lat, jak Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo i władzę podległych jej wojsk polskich. Tego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni, które zakończyło I wojnę światową.

 

Więcej: 94. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

 

Odeszła hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska

Wpisany przez Michał Bielicki piątek, 09 listopada 2012 21:31

Nasze szeregi wczorajszego dnia opuściła hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska, której życie prywatne i harcerskie oraz jej osiągnięcia zasługują na szacunek i upamiętnienie. W związku z tą smutną informacją Druhna Naczelna ZHP wprowadziła poprzez rozkaz specjalny stan siedmiodniowej żałoby w naszym Związku; treść rozkazu oraz przedstawienie sylwetki zmarłej Druhny znajduje się w rozwinięciu artykułu.


Więcej: Odeszła hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska

 

Harcerskie akcje sprzątania grobów

Wpisany przez Michał Bielicki czwartek, 01 listopada 2012 00:00

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych harcerze z naszego Hufca działali prężnie i efektywnie, by pomóc w sprzątaniu grobów na naszym włocławkim cmentarzu. Nasze oba dzialające szczepy wykonały swoje akcje, który krótkie podsumowania napisali Piotr Okruciński i Damian Błaszczyk.

 

Więcej: Harcerskie akcje sprzątania grobów

 

II miejsce w Rajdzie Zaprawa dla 92 WDW Alaska

Wpisany przez Michał Bielicki poniedziałek, 22 października 2012 19:50

Z lekkim opóźnieniem, ale pochwalić się trzeba - jedna z naszych drużyn, 92 Włocławska Drużyna Wędrownicza Alaska zdobyła drugie miejsce w odbywającym się niedawno Rajdzie Zaprawa w Świeciu. Chwalić trzeba, bo w końcu to jedna z nowo powstałych drużyn w naszym Hufcu. Wyniku gratulujemy i zachęcamy drużyny do reprezentowania naszego Hufca poza jego granicami. W rozwinięciu artykułu natomiast kilka słów podsumowania drużynowego Alaski, Artura Nowackiego.

 

Więcej: II miejsce w Rajdzie Zaprawa dla 92 WDW Alaska

 

Zaproszenie na STOpa 2012

Wpisany przez Michał Bielicki poniedziałek, 22 października 2012 13:55

Hufiec Warszawa Mokotów zaprosił nas do wzięcia udziału w organizowanym przez nich rajdzie - STOpa 2012. Celem rajdu jest przebycie 100 kilometrów w czasie 24 godzin. STOpa startuje 9 listopada o godzinie 24 (piątek), a termin zgłaszania się kończy się 31 października; wpisowe wynosi 35 zł. Więcej informacji można uzyskać śledząc wydarzenie na facebooku lub oficjalną stronę rajdu. Serdecznie zapraszamy naszych harcerzy do wzięcia udziału!

 

Kolejne spotkanie Klubu Strzeleckiego

Wpisany przez Michał Bielicki niedziela, 21 października 2012 21:16

W najbliższy wtorek (23.10.2012) o godzinie 16 odbędzie się kolejne spotkanie naszego Klubu Strzeleckiego. Więc jeśli masz celne oko lub chcesz się nauczyć strzelać Ten klub jest właśnie dla ciebie. Zapraszamy Wszystkich od harcerza po seniora!

 

 

 

 

Strona 52 z 57

«pierwszapoprzednia51525354555657następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.