"Wiem! Potrafię! Pomogę"

Wpisany przez Magdalena Rożek poniedziałek, 31 października 2016 10:50

Fundacja TESCO powstała w 2012 roku, jest to organizacja dobroczynna, która za cel postawiła sobie wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, których beneficjentami są dzieci i młodzież.

Fundacja organizując konkurs grantowy stworzyła ogromne możliwości dla naszego projektu "Wiem! Potrafię! Pomogę". Dzięki wsparciu mieszkańców, rodzin, znajomych i całego naszego hufca udało nam się zdobyć główną nagrodę jaką było 5 tysięcy złotych. Wygraną przeznaczyliśmy na zakup sprzętu tj. fantom niemowlęcia, AED do ćwiczeń, nowe apteczki i opatrunki - dzięki temu nasze ćwiczenia stały się bardzo atrakcyjne i ciekawe, a co za tym idzie mogliśmy pokazać wszystko od strony praktycznej. Otóż Harcerski Klub Ratowniczy Włocławek zobowiązał się przeprowadzić zajęcia dla podstawówek z zakresu pierwszej pomocy. Łącznie przeszkoliliśmy ponad 200 uczniów.

Więcej: "Wiem! Potrafię! Pomogę"

 

Posiedzenie KSIiK

Wpisany przez Damian Błaszczyk sobota, 29 października 2016 12:47

 Serdecznie zapraszam na wyjazdowe posiedzenie Hufcowej KSIiK, które odbędzie się 12 listopada br. (sobota) o godzinie 10:00 w szkole podstawowej w Warząchewce.

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknać próbę prosimy o przesłanie materiałów (odpowiednio propozycję zmian, program próby lub raport z próby) do 06 listopada (niedziela) na adres    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pozostałe osoby pragnące przybyć na posiedzenie prosi się o zadeklarowanie przybycia. 

 

"Harcerskie Słowo" - nr 11, lipiec-wrzesień 2016

Wpisany przez Michał Bielicki poniedziałek, 24 października 2016 10:01

Od redakcji...

Druhny i Druhowie oddajemy do Waszych rąk kolejny numer kwartalnika „Harcerskie Słowo". Znajdziecie w nim m.in. relacje z „harcerskiego lata" oraz wydarzeń i imprez harcerskich z lipca, sierpnia i września 2016 r., a także artykuły o charakterze metodycznym, recenzje i inne teksty.

Z uwagi na to, że jest to już 11. numer naszego kwartalnika, to znalazło się w nim również krótkie podsumowanie dotychczasowych dziesięciu jego wydań. W tych dziesięciu numerach opublikowano łącznie 122. teksty autorstwa 28. osób. Wśród nich znalazło się 39. artykułów metodycznych dla drużynowych i kadry instruktorskiej, 57. relacji z wydarzeń i imprez harcerskich, 10. krótkich informacji, wprowadzeń lub komentarzy do artykułów i relacji itp., 16. recenzji książek, a także 133. fotografie oraz 70. rysunków, wykresów, tabel i elementów graficznych. To wszystko dzięki zbiorowemu wysiłkowi instruktorów i harcerzy zaangażowanych w tworzenie kwartalnika oraz wszystkich, którzy współtworzyli jego kolejne numery poprzez publikacje swoich tekstów na jego łamach. Im wszystkim Redakcja składa serdeczne podziękowania.

Czuwaj!
w imieniu zespołu redakcyjnego
hm. Piotr Bielicki
zastępca Redaktora Naczelnego

UWAGA!

Chcielibyśmy poznać opinie naszych Czytelników na temat "Harcerskiego Słowa" - co do tej pory było dobre? Co nie do końca nam wychodzi? Które elementy powinniśmy dalej rozwijać, z których zrezygnować, albo jakie wprowadzić w najbliższej przyszłości?
Prosimy o uzupełnienie tej anonimowej ankiety, weźmiey pod uwagę wszystkie głosy i będziemy się starać sprawić, coby nasz periodyk jak najbardziej wpasował się w Wasze gusta :) -> KLIK!

 

Posiedzenie KSW

Wpisany przez Damian Błaszczyk piątek, 21 października 2016 06:02

logo kapituły    Pragnę poinformować, iż najbliższe posiedzenie KSW odbędzie się 29 października (sobota) o godz. 15:00 w budynku Hufca ZHP Włocławek przy ul. Szpitalnej 33

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknąć próby na stopień wędrowniczy oraz naramiennik wędrowniczy prosimy o przesłanie materiałów oraz informacji na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do 25 października br.

Niezbędne informację do otwarcia próby znajdują się w zakładce Kapituły.

                                                                           Serdecznie Zapraszamy. :)

 

HKR na pikniku WIKA

Wpisany przez Magdalena Rożek środa, 07 września 2016 21:42

alt

   W sobotę (3.09.2016) odbył się piknik dla pracowników firmy WIKA z okazji 100 lecia istnienia zakładu. Nasze ratowniczki  Magdalena Rożek oraz Patrycja Grzegórska zaprezentowały pokaz pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia u poszkodowanego. Dodatkowo każdy chętny uczestnik pikniku mógł podejść do naszego namiotu, gdzie dziewczyny udzielały krótkich lekcji oraz odpowiadały na pytania nurtujące zainteresowanych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

   Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu oraz mamy nadzieję, że w pamięci słuchaczy zostało tych kilka podstawowych zasad wykonywania resuscytacji.

 

 

 

Obóz Elementu - relacja

Wpisany przez Paweł Mikulski czwartek, 11 sierpnia 2016 07:31

W tym roku większość członków tzn. aż 17 osób było uczestnikami obozu wędrownego naszej drużyny w Bieszczadach. Nikt z nas nie miał okazji być na tego typu formie obozu, dlatego też rozpierała nas ciekawość oraz niepewność dotycząca wyjazdu.

Pierwszy dzień spędziliśmy w podróży, ponieważ w Bieszczady pociągiem jedzie się aż 15 godzin! Szczęśliwie nasza podróż odbywała się w nocy, toteż po wyczerpaniu zaledwie części energii, aura za oknem sprzyjała oddaniu się w ramiona Morfeusza. Po dojechaniu do Zagórza i zrobieniu zakupów na przyszłe posiłki w iście polskim sklepie z czerwonym owadem w czarne kropki na szyldzie, wsiedliśmy w kolejny środek transportu do Ustrzyk Górnych. Dojeżdżając do Ustrzyk mieliśmy okazję pierwszy raz nacieszyć swe oczy przepięknymi widokami gór. Gór, które jeszcze nie raz w trakcie tego obozu dały nam w kość. Po zjedzeniu pysznego obiadu, w którego przygotowaniu każdy uczestnik obozu miał okazję pomagać wzięliśmy udział w mszy świętej w pobliskim kościele oraz w końcu mieliśmy chwilę, aby odsapnąć i uzupełnić pokłady energii.

Więcej: Obóz Elementu - relacja

 

Strona 7 z 57

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.