HKR na pikniku WIKA

Wpisany przez Magdalena Rożek środa, 07 września 2016 21:42

alt

   W sobotę (3.09.2016) odbył się piknik dla pracowników firmy WIKA z okazji 100 lecia istnienia zakładu. Nasze ratowniczki  Magdalena Rożek oraz Patrycja Grzegórska zaprezentowały pokaz pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia u poszkodowanego. Dodatkowo każdy chętny uczestnik pikniku mógł podejść do naszego namiotu, gdzie dziewczyny udzielały krótkich lekcji oraz odpowiadały na pytania nurtujące zainteresowanych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

   Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu oraz mamy nadzieję, że w pamięci słuchaczy zostało tych kilka podstawowych zasad wykonywania resuscytacji.

 

 

 

Obóz Elementu - relacja

Wpisany przez Paweł Mikulski czwartek, 11 sierpnia 2016 07:31

W tym roku większość członków tzn. aż 17 osób było uczestnikami obozu wędrownego naszej drużyny w Bieszczadach. Nikt z nas nie miał okazji być na tego typu formie obozu, dlatego też rozpierała nas ciekawość oraz niepewność dotycząca wyjazdu.

Pierwszy dzień spędziliśmy w podróży, ponieważ w Bieszczady pociągiem jedzie się aż 15 godzin! Szczęśliwie nasza podróż odbywała się w nocy, toteż po wyczerpaniu zaledwie części energii, aura za oknem sprzyjała oddaniu się w ramiona Morfeusza. Po dojechaniu do Zagórza i zrobieniu zakupów na przyszłe posiłki w iście polskim sklepie z czerwonym owadem w czarne kropki na szyldzie, wsiedliśmy w kolejny środek transportu do Ustrzyk Górnych. Dojeżdżając do Ustrzyk mieliśmy okazję pierwszy raz nacieszyć swe oczy przepięknymi widokami gór. Gór, które jeszcze nie raz w trakcie tego obozu dały nam w kość. Po zjedzeniu pysznego obiadu, w którego przygotowaniu każdy uczestnik obozu miał okazję pomagać wzięliśmy udział w mszy świętej w pobliskim kościele oraz w końcu mieliśmy chwilę, aby odsapnąć i uzupełnić pokłady energii.

Więcej: Obóz Elementu - relacja

 

Druhna Maria Złotopolska odeszła na wieczną wartę

Wpisany przez Piotr Walburg czwartek, 07 lipca 2016 07:07

Związek Harcerstwa Polskiego              Włocławek, 5 lipca 2016 r.

Komendant Hufca Włocławek

 

Rozkaz Specjalny L2/2016

Druhny i Druhowie

Po długiej chorobie odeszła na wieczną wartę Druhna hm. Maria Złotopolska
Namiestnik zuchowy hufca, wielokrotna komendanta kolonii zuchowych, wieloletnia członkini i przewodnicząca hufcowej komisji rewizyjnej, komisji stopni instruktorskich, członek rady hufca, delegatka na zjazdy chorągwi włocławskiej.

Druhna Maria swoim zaangażowaniem i służbą na stałe zapisuje się w historii naszego hufca.

Na znak pamięci o Druhnie Marii Złotopolskiej ogłaszam dwutygodniową żałobę w Hufcu ZHP Włocławek. Polecam okryć kirem sztandary harcerskie oraz nałożyć na krzyże harcerskie czarne opaski.

 

CZUWAJ!

hm. Piotr WALBURG 

 

Harce Zastępów

Wpisany przez Wiktoria Skibińska piątek, 01 lipca 2016 09:55

alt

  W dniach 24-26 czerwca br. w Fabiankach odbyła się III edycja hufcowych Harców Zastępów. W tym roku do rywalizacji stawiło się mniej uczestników niż w roku poprzednim, jednakże nadal można rzec, iż harcerzy było dużo, ponieważ w harcach wzięło udział ponad 50 osób.

Więcej: Harce Zastępów

 

Wyjazdowe posiedzenie KSW

Wpisany przez Damian Błaszczyk czwartek, 23 czerwca 2016 09:58

 

logo kapituły    Pragnę poinformować, iż ostatnie w tym roku harcerskim posiedzenie KSW odbędzie się 27 czerwca o godz. 18:00 w Poznaniu w Hotelu Olimpia ul. Taborowa 8.

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknąć próby na stopień wędrowniczy oraz naramiennik wędrowniczy prosimy o przesłanie materiałów oraz informacji na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do 25 czerwca br.

Niezbędne informację do otwarcia próby znajdują się w zakładce Kapituły.

                                                                           Serdecznie Zapraszamy. :)

 

Posiedzenie KSIiK

Wpisany przez Damian Błaszczyk wtorek, 14 czerwca 2016 20:12

  Serdecznie zapraszam na posiedzenie Hufcowej KSIiK, które odbędzie się 25 czerwca br. (sobota) o godzinie 18:30 w Fabiankach na posiadłości dh. Pawła Bielickiego (Egona) podczas Harcy Zastępów. 

 Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknać próbę prosimy o przesłanie materiałów (odpowiednio propozycję zmian, program próby lub raport z próby) do 22 czerwca (środa) na adres    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pozostałe osoby pragnące przybyć na posiedzenie prosi się o zadeklarowanie przybycia.

 

Strona 7 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.