"Phoenix" na zlocie Śladami Przeszłości 2015 w Choceniu

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz niedziela, 08 listopada 2015 21:36

10 Włocławska Drużyna Harcerska ,,Phoenix" z 11 Włocławskiego Szczepu Harcerskiego Equilibrium postanowiła wybrać się na Zlot Śladami Przeszłości 2015 przygotowany przez Hufiec ZHP Włocławek - Powiat, który w tejże edycji odbył się na terenie Chocenia. Niepodległościowy charakter tego wydarzenia jest niezmienny od wielu lat. Ma on za zadanie wprowadzić nas w refleksję, zadumę z okazji zbliżającego się święta. Co więcej pozwala sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii kraju oraz uzupełnić ją nowymi informacjami.

Więcej: "Phoenix" na zlocie Śladami Przeszłości 2015 w Choceniu

 

"Bieszczadzkie Anioły" na cmentarzu

Wpisany przez Julia Korpowska wtorek, 03 listopada 2015 21:33

Dnia 31 października 2015 roku 8 Włocławska Gromada Zuchowa „Bieszczadzkie Anioły" brała udział w zbiórce tematycznej na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku. Pod czujnym okiem obecnej i poprzedniej druhny drużynowej oraz rodziców zwiedzaliśmy miejsce pamięci zmarłych, po którym oprowadzał nas administrator cmentarza.

Więcej: "Bieszczadzkie Anioły" na cmentarzu

 

"Leśne duszki" pełnoprawną gromadą!

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz niedziela, 01 listopada 2015 11:29

Wspaniale jest widzieć, że Twoi podopieczni się rozwijają. Wyznaczają sobie nowe cele, odnajdują nowe, niekiedy ciężkie do zrealizowania zadania. Największą radość sprawia jednak, gdy na tym miejscu stoją najmłodsi. To oni swoimi małymi rączkami i sprytem pokonują przeszkody dążą do tego co zostało im z góry założone. Oczywiście to wszystko bacznie z boku obserwuje kadra. Wczoraj, a właściwie przez rok czasu ciężkiej, a jakże owocnej pracy sprawili, że już nie są grupą dzieci, którzy wykonują swoje zuchowe zadania, już nie są próbną gromadą. Nazywają się bowiem 23 Włocławska Gromada Zuchowa ,,Leśne Duszki". Na ich czele stoi drużynowa dh. Marta Telenda, a pomagają jej przyboczni - dh Tomasz Wesołowski i dh Jakub Zdankiewicz. Życzymy im wytrwałości, ogromnego zapału oraz wielu wspaniałych chwil już jako pełnoprawna gromada!

 

Zjazd Hufca ZHP Włocławek 2015

Wpisany przez Julia Operlein piątek, 23 października 2015 11:21

18 października, odbył się Zjazd Hufca ZHP Włocławek-Miasto, który podsumował czteroletnią kadencję Komendanta Piotra Walburga oraz działania całego Hufca. Podczas Zjazdu wybrane zostały nowe władze Hufca. Komendantem ponownie został wybrany hm. Piotr Walburg, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej - hm. Piotr Bielicki.
W trakcie trwających 4h obrad delegaci głosowali w sprawach istotnych dla całego Związku Harcerstwa Polskiego, nie tylko dla naszej społeczności hufcowej.
Druh Komendant Piotr Walburg w części oficjalnej Zjazdu złożył podziękowania m.in. dyrektorowi SP nr 12 Grzegorzowi Malendowiczowi, przedstawicielowi Straży Miejskiej, pani(a zarazem druhnie!) Ewie Kwasek, dyrektorce SPSK w Warząchewce.
Za gościnę bardzo dziękujemy Centrum Kultury Browar B, które kolejny raz przyjęło nas w swoje progi.

 

"Harcerskie Słowo" - nr 7, lipiec-wrzesień 2015

Wpisany przez Michał Bielicki czwartek, 15 października 2015 11:34

Czuwaj!
 
Czas wakacji i podsumowania minionego roku harcerskiego na obozach już mamy za sobą. Harcerskie lato przyniosło 
w naszym hufcu aż dwa obozy: na jednym z nich zebraliśmy wszystkie trzy szczepy 
z naszego środowiska, a na drugi zaprosiliśmy niezrzeszoną młodzież, by młodzi ludzie poczuli się chociaż ten jeden raz jak harcerz w obozowych warunkach. Kto wie, może dzięki temu niejedna osoba postanowi do nas dołączyć na stałe i za rok pojechać już jako członek jednej z kilkunastu drużyn, które mamy w naszym hufcu...? 
 
Mimo wakacji, które są przecież czasem odpoczynku, to jednak redakcja naszego kwartalnika nie próżnowała gdyż najnowszy numer „Harcerskiego Słowa” jest niezwykle pojemny i pełen różnorodnych treści - od podsumowania wydarzeń, zdjęć obrazujących działania naszych harcerzy, po felietony i opracowania pisane specjalnie dla naszego magazynu. Nie wiem jak Wy, drodzy Czytelnicy, ale już naprawdę czuć, że „Harcerskie Słowo” stało się stałym i ważnym punktem publicystycznym w naszym małym środowisku harcerskim… A z wiarygodnych źródeł wiemy że sięgamy dalej, niż możemy sobie to wyobrazić! 
 
Dlatego z tego miejsca razem z całą redakcją chciałbym pozdrowić wszystkich spoza Włocławka, którzy regularnie zaglądają na wirtualne stronnice naszego kwartalnika i kibicują całemu naszemu hufcowi. Jeżeli chodzi o aktualne wydarzenia w naszym hufcu to właśnie mija czas „zbiórek naborowych”, w hufcu pojawiają się nowe twarze, w drużynach, szczepach i innych komórkach następują zmiany. Jest tylko pierwszy krok do kolejnych ważnych i interesujących wydarzeń, które są tuż, tuż przed nami. Jak zawsze będziemy gotowi Wam je w ciekawy sposób opisać, co też uczynimy za kolejne trzy miesiące. 
 
Tymczasem zapraszam do lektury niniejszego numeru!
pwd. Michał Bielicki
Redaktor Naczelny “Harcerskiego Słowa”
 
www.harcerskieslowo.wordpress.com <- wejdź, by przeczytać nowy numer!
 

Zaproszenie na Seminarium Instruktorskie

Wpisany przez Michał Bielicki niedziela, 27 września 2015 09:14

 

Strona 8 z 53

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2017 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.