Geocaching… czyli cyberpodchody.

Wpisany przez Michał Górny piątek, 03 czerwca 2016 17:53

geocacing

Harcerstwo od zawsze wykorzystywało zabawy w terenie, zaczynając od kilkugodzinnych podchodów poprzez wielodniowe rajdy. Kiedy poznałem Geocaching ok. 5 lat temu znów poczułem się jak młody harcerz. Wróciło mnóstwo wspomnień, a przede wszystkim dreszczyk emocji przy wypełnianiu zadania. Geocaching, to nie tylko sposób na aktywne wykorzystanie wolnego czasu. To poznawanie fascynujących miejsc, o których milczą przewodniki, dawno zapomniatych historii. To rozrywki umysłowe, zabawy językowe. To także niesamowita społeczność pozytywnie zakręconych ludzi, wspólne wyprawy a także troska o środowisko. To doskonała propozycja dla ludzi w każdym wieku. Są wsród nich zarówno uczniowie, studenci, rodziny z dziećmi, jak i dojrzali wiekiem emeryci.
Jednak Geocaching idzie o krok dalej... Angażuje w zabawę wszechobecną technologię. Kto z nas nie lubi dostawać i rozdawać "lajków" na portalach społecznościowych? Tutaj "lajkiem" jest każdy wpis do logbooka. Jednak, żeby dokonać wpisu trzeba wyrwać się sprzed ekranu i ruszyć w teren.

Więcej: Geocaching… czyli cyberpodchody.

 

Harcerski Klub Ratowniczy uczy pomagać w TESCO

Wpisany przez Damian Błaszczyk poniedziałek, 23 maja 2016 20:43

alt

W sobotę 21 maja w ramach konkursu grantowego odwiedziliśmy włocławskie Tesco przy ulicy Kruszynskiej, by pokazać czym dla nas jest pierwsza pomoc. Promocja naszego Klubu jak najbardziej udana! Chętni mogli poćwiczyć na fantomie bądź też założyć opatrunek na rozmaite rany symulantów. Konkurs nadal trwa, by nas wesprzeć wystarczy wrzucić żeton otrzymany przy kasie na projekt: "Wiem! Potrafię! Pomogę!".
Serdecznie dziękujemy za głosy oraz zachęcamy do dalszego wspierania Harcerskiego Klubu Ratowniczego Włocławek.

 

 

II etap konkursu Fundacji TESCO

Wpisany przez Damian Błaszczyk sobota, 14 maja 2016 09:21

13219989_1067468699979750_602683764_n.jpg

Bardzo nam miło poinformować, iż udało nam się dostać do drugiego etapu konkursu grantowego Fundacji Tesco Decydujesz, pomagamy. Pierwszy etap już za nami! Teraz potrzebujemy Waszej pomocy! Jak to zrobić? Nic prostszego! Wystarczy zrobić zakupy w dowolnym sklepie Tesco we Włocławku (przy ulicy Kruszyńskiej lub też przy ulicy Królewieckiej), a następie otrzymany żeton wrzucić do specjalnej urny zlokalizowanej na terenie sklepu.

Więcej: II etap konkursu Fundacji TESCO

 

Posiedzenie KSIiK

Wpisany przez Damian Błaszczyk środa, 11 maja 2016 11:13

 Serdecznie zapraszam na posiedzenie Hufcowej KSIiK, które odbędzie się 20 maja br. (piatek) o godzinie 18:30 w budynku Hufca ZHP Włocławek przy ulicy ul. Szpitalnej 33. 

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknać próbę prosimy o przesłanie materiałów (odpowiednio propozycję zmian, program próby lub raport z próby) do 16 maja (poniedziałek) na adres   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pozostałe osoby pragnące przybyć na posiedzenie prosi się o zadeklarowanie przybycia. 

 

27. Rajd Nocny we Włocławku

Wpisany przez Natalia Tobolska niedziela, 01 maja 2016 22:34

W dniach 22-24 kwietnia 2016r. odbył się długo wyczekiwany przez naszą drużynę XXVII Ogólnopolski Rajd Nocny. Rada drużyny oraz podzastępowi, czyli łącznie 8 osób dumnie stawało naprzeciw wyzwań postawionym nam przez organizatorów. Opiekunem patrolu był Jakub Szczupakowski, a patrolową Agata Napiórkowska, przyboczna elementu.

Więcej: 27. Rajd Nocny we Włocławku

 

Warsztaty z pierwszej pomocy

Wpisany przez Kasia Chruściel wtorek, 19 kwietnia 2016 20:05

W dniach 8-10 kwietnia br. mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztaty z pierwszej pomocy dla harcerzy z naszego hufca. Udział w nich wzięło 12 osób. Na zajęciach mogli oni dowiedzieć się jak postępować m.in. w przypadku zaburzeń przytomności, następstw ciepła i zimna, wstrząsów czy różnego rodzaju obrażeń i urazów.

Więcej: Warsztaty z pierwszej pomocy

 

Strona 8 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.