Druhna Bogumiła Dworska odeszła na wieczną wartę.

Wpisany przez Piotr Walburg wtorek, 21 lutego 2017 20:00

Związek Harcerstwa Polskiego              Włocławek, 20 lutego 2017 r.

Komendant Hufca Włocławek

 

Rozkaz Specjalny L1/2017

Druhny i Druhowie

18 lutego odeszła na wieczną wartę dh. Bogumiła Dworska, skarbniczka Hufca ZHP Włocławek w latach 2009-2015.

Druhna Bogusia była zawsze pozytywnie nastawioną osobą, pomocną i otwartą dla innych.

Na znak pamięci o druhnie Bogumile Dworskiej ogłaszam czterotygodniową żałobę w Hufcu ZHP Włocławek. Polecam okryć kirem sztandary i proporce harcerskie oraz nałożyć na krzyże harcerskie czarne opaski.

 

CZUWAJ!

hm. Piotr WALBURG 

 

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Wpisany przez Piotr Walburg czwartek, 15 grudnia 2016 00:00

"Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.” (Mt 5, 9)

Świat spowity jest konfliktami i wojnami. My, ludzie bardzo potrzebujemy pokoju wokół siebie, a przede wszystkim w sobie. Zapalone w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa światło jest symbolem pokoju, który jest darem. Dlatego tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Odważnie twórzmy pokój”. Pokój trzeba szerzyć – wnosić i wprowadzać w codzienne życie, powinien dotyczyć naszego działania! Betlejemskie Światło Pokoju zachęca nas wszystkich do tego, byśmy w sposób czynny, bardzo praktyczny i konkretny doprowadzali do zgody tam, gdzie jej nie ma i szerzyli miłość oraz tolerancję wśród tych, którzy takiego pokoju nie doświadczają. 

Więcej: Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

 

Biwak 1 WDSH Element

Wpisany przez Zuzanna Konieczna środa, 30 listopada 2016 15:22

  alt

    W piątek 11 listopada uczestnicy biwaku 1 Włocławskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Element” spotkali się przy Hali OSiR, aby wspólnie wyruszyć do Warząchewki Polskiej na długo wyczekiwany biwak. Z racji, że nabyliśmy wprawę w kwestii wędrowania na obozie drużyny naturalne jest, że przeszliśmy tam o własnych siłach. Gdy doszliśmy na miejsce zaczęliśmy od kolacji żeby nadrobić stracone podczas wędrówki kalorie. Po apelu, który oficjalnie rozpoczął nasz biwak, odbyło się świeczkowisko. Poranny udział w uroczystościach miejskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości wzmocnił naszą potrzebę poukładania myśli, dlatego podczas chwil przy ogniu rozmawialiśmy na temat patriotyzmu oraz jego roli i kształcie w dzisiejszym świecie.

Więcej: Biwak 1 WDSH Element

 

Odszedł na wieczną wartę druh Andrzej Drożdżewski

Wpisany przez Piotr Walburg sobota, 19 listopada 2016 07:54

Związek Harcerstwa Polskiego              Włocławek, 18 listopada 2016 r.

Komendant Hufca Włocławek

 

Rozkaz Specjalny L3/2016

Druhny i Druhowie

Odszedł na wieczną wartę druh pwd. Andrzej Drożdżewski.

Drużynowy i założyciel 144 Włocławskiej Drużyny Harcerskiej PARASOL, członek 147 Włocławskiej Drużyny Wędrowniczej SCATTER.

Druh Andrzej swoją postawą, pracowitością i sumiennością w harcerskiej służbie pozostawia trwały ślad w historii naszego hufca.

Na znak pamięci ogłaszam dwutygodniową żałobę w Hufcu ZHP Włocławek. Polecam okryć kirem sztandary harcerskie oraz nałożyć na krzyże harcerskie czarne opaski.

 

CZUWAJ!

hm. Piotr WALBURG 

 

"Wiem! Potrafię! Pomogę"

Wpisany przez Magdalena Rożek poniedziałek, 31 października 2016 10:50

Fundacja TESCO powstała w 2012 roku, jest to organizacja dobroczynna, która za cel postawiła sobie wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, których beneficjentami są dzieci i młodzież.

Fundacja organizując konkurs grantowy stworzyła ogromne możliwości dla naszego projektu "Wiem! Potrafię! Pomogę". Dzięki wsparciu mieszkańców, rodzin, znajomych i całego naszego hufca udało nam się zdobyć główną nagrodę jaką było 5 tysięcy złotych. Wygraną przeznaczyliśmy na zakup sprzętu tj. fantom niemowlęcia, AED do ćwiczeń, nowe apteczki i opatrunki - dzięki temu nasze ćwiczenia stały się bardzo atrakcyjne i ciekawe, a co za tym idzie mogliśmy pokazać wszystko od strony praktycznej. Otóż Harcerski Klub Ratowniczy Włocławek zobowiązał się przeprowadzić zajęcia dla podstawówek z zakresu pierwszej pomocy. Łącznie przeszkoliliśmy ponad 200 uczniów.

Więcej: "Wiem! Potrafię! Pomogę"

 

Posiedzenie KSIiK

Wpisany przez Damian Błaszczyk sobota, 29 października 2016 12:47

 Serdecznie zapraszam na wyjazdowe posiedzenie Hufcowej KSIiK, które odbędzie się 12 listopada br. (sobota) o godzinie 10:00 w szkole podstawowej w Warząchewce.

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknać próbę prosimy o przesłanie materiałów (odpowiednio propozycję zmian, program próby lub raport z próby) do 06 listopada (niedziela) na adres    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pozostałe osoby pragnące przybyć na posiedzenie prosi się o zadeklarowanie przybycia. 

 

Strona 8 z 59

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.