"Leśne duszki" pełnoprawną gromadą!

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz niedziela, 01 listopada 2015 11:29

Wspaniale jest widzieć, że Twoi podopieczni się rozwijają. Wyznaczają sobie nowe cele, odnajdują nowe, niekiedy ciężkie do zrealizowania zadania. Największą radość sprawia jednak, gdy na tym miejscu stoją najmłodsi. To oni swoimi małymi rączkami i sprytem pokonują przeszkody dążą do tego co zostało im z góry założone. Oczywiście to wszystko bacznie z boku obserwuje kadra. Wczoraj, a właściwie przez rok czasu ciężkiej, a jakże owocnej pracy sprawili, że już nie są grupą dzieci, którzy wykonują swoje zuchowe zadania, już nie są próbną gromadą. Nazywają się bowiem 23 Włocławska Gromada Zuchowa ,,Leśne Duszki". Na ich czele stoi drużynowa dh. Marta Telenda, a pomagają jej przyboczni - dh Tomasz Wesołowski i dh Jakub Zdankiewicz. Życzymy im wytrwałości, ogromnego zapału oraz wielu wspaniałych chwil już jako pełnoprawna gromada!

 

Zjazd Hufca ZHP Włocławek 2015

Wpisany przez Julia Operlein piątek, 23 października 2015 11:21

18 października, odbył się Zjazd Hufca ZHP Włocławek-Miasto, który podsumował czteroletnią kadencję Komendanta Piotra Walburga oraz działania całego Hufca. Podczas Zjazdu wybrane zostały nowe władze Hufca. Komendantem ponownie został wybrany hm. Piotr Walburg, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej - hm. Piotr Bielicki.
W trakcie trwających 4h obrad delegaci głosowali w sprawach istotnych dla całego Związku Harcerstwa Polskiego, nie tylko dla naszej społeczności hufcowej.
Druh Komendant Piotr Walburg w części oficjalnej Zjazdu złożył podziękowania m.in. dyrektorowi SP nr 12 Grzegorzowi Malendowiczowi, przedstawicielowi Straży Miejskiej, pani(a zarazem druhnie!) Ewie Kwasek, dyrektorce SPSK w Warząchewce.
Za gościnę bardzo dziękujemy Centrum Kultury Browar B, które kolejny raz przyjęło nas w swoje progi.

 

"Harcerskie Słowo" - nr 7, lipiec-wrzesień 2015

Wpisany przez Michał Bielicki czwartek, 15 października 2015 11:34

Czuwaj!
 
Czas wakacji i podsumowania minionego roku harcerskiego na obozach już mamy za sobą. Harcerskie lato przyniosło 
w naszym hufcu aż dwa obozy: na jednym z nich zebraliśmy wszystkie trzy szczepy 
z naszego środowiska, a na drugi zaprosiliśmy niezrzeszoną młodzież, by młodzi ludzie poczuli się chociaż ten jeden raz jak harcerz w obozowych warunkach. Kto wie, może dzięki temu niejedna osoba postanowi do nas dołączyć na stałe i za rok pojechać już jako członek jednej z kilkunastu drużyn, które mamy w naszym hufcu...? 
 
Mimo wakacji, które są przecież czasem odpoczynku, to jednak redakcja naszego kwartalnika nie próżnowała gdyż najnowszy numer „Harcerskiego Słowa” jest niezwykle pojemny i pełen różnorodnych treści - od podsumowania wydarzeń, zdjęć obrazujących działania naszych harcerzy, po felietony i opracowania pisane specjalnie dla naszego magazynu. Nie wiem jak Wy, drodzy Czytelnicy, ale już naprawdę czuć, że „Harcerskie Słowo” stało się stałym i ważnym punktem publicystycznym w naszym małym środowisku harcerskim… A z wiarygodnych źródeł wiemy że sięgamy dalej, niż możemy sobie to wyobrazić! 
 
Dlatego z tego miejsca razem z całą redakcją chciałbym pozdrowić wszystkich spoza Włocławka, którzy regularnie zaglądają na wirtualne stronnice naszego kwartalnika i kibicują całemu naszemu hufcowi. Jeżeli chodzi o aktualne wydarzenia w naszym hufcu to właśnie mija czas „zbiórek naborowych”, w hufcu pojawiają się nowe twarze, w drużynach, szczepach i innych komórkach następują zmiany. Jest tylko pierwszy krok do kolejnych ważnych i interesujących wydarzeń, które są tuż, tuż przed nami. Jak zawsze będziemy gotowi Wam je w ciekawy sposób opisać, co też uczynimy za kolejne trzy miesiące. 
 
Tymczasem zapraszam do lektury niniejszego numeru!
pwd. Michał Bielicki
Redaktor Naczelny “Harcerskiego Słowa”
 
www.harcerskieslowo.wordpress.com <- wejdź, by przeczytać nowy numer!
 

Zaproszenie na Seminarium Instruktorskie

Wpisany przez Michał Bielicki niedziela, 27 września 2015 09:14

 

Zjazd Hufca ZHP Włocławek - podsumowania i plany na przyszłość.

Wpisany przez Piotr Walburg sobota, 26 września 2015 22:58

Dobiega końca czteroletnia kadencja Komendy Hufca ZHP Włocławek. 18 października odbędzie się Zjazd Hufca, na którym podsumujemy minione 4 lata oraz wybierzemy władze na kolejną kadencję. W zjazdowy weekend nie zabraknie harcerskich aktywności. W piątek odbędzie się integracyjne spotkanie kadry, a w sobotę I. Zlot Hufca ZHP Włocławek. Wszyscy jesteśmy ciekawi przyszłości, ale zanim to nastąpi warto wspomnieć to co dobrego się wydarzyło 

Zjazd Hufca ZHP Włocławek odbędzie się 18 października (niedziela) o godz. 10 w Centrum Kultury Browar B.

ZOBACZ ROZKAZ

 

Posiedzenie KSW - 20 wrzesień

Wpisany przez Damian Błaszczyk poniedziałek, 14 września 2015 09:05

logo kapitułyPierwsze posiedzenie KSW w nowym roku harcerskim odbędzie się 20 września br. o godz 20:00 w budynku Hufca ZHP Włocławek. 

Osoby pragnące otworzyć lub też zamknąć próby na stopień wędrowniczy oraz naramiennik wędrowniczy Serdecznie Zapraszamy.

Warunkiem poprzedzającym przyjście na kapitułę jest przesłanie programu próby (wg wzoru dokumentu, który jest opublikowany na stronie:www.wloclawek.zhp.pl w zakładce KSW) lub też zapowiedzenie przybycia do dnia 17 września br. na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Strona 8 z 53

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2017 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.