Święto Wojska Polskiego

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz niedziela, 16 sierpnia 2015 20:43

alt

    Wczoraj, 15. sierpnia delegacja harcerzy z naszego hufca uczciła pamięć Żołnierzy Wojska Polskiego w ramach uroczystości miejskich, które odbyły się na pl. Wolności w samo południe.

źródło zdjęcia : ddwloclawek.pl

 

Harcerskie Półkolonie Letnie z Bazą Przygody

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz sobota, 15 sierpnia 2015 17:58

alt   W poniedziałek 10. sierpnia rodzice dzieci z Włocławka i okolic przyprowadzili swoje pociechy na zieloną polanę niedaleko siedziby Hufca ZHP Włocławek. Było to miejsce zbiórki dla uczestników Półkolonii Letnich 2015 finansowanych z grantu Fundacji Anwil dla Włocławka organizowanych przez Bazę Przygody. Koloniści zostali podzieleni na grupy, w których przez 5 dni spędzali wspólnie czas świetnie się przy tym bawiąc. Nad ich bezpieczeństwem czuwali instruktorzy z naszego hufca. To oni zajmowali się organizacją zajęć, które miały w sobie cele integracyjne i edukacyjne, ale nade wszystko miały za zadanie sprawić, aby chwile spędzone przez ten czas były niezapomniane. 

Więcej: Harcerskie Półkolonie Letnie z Bazą Przygody

 

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wpisany przez Julia Operlein czwartek, 06 sierpnia 2015 21:46

alt

   W rocznicę wybuchu powstania warszawskiego liczna reprezentacja naszego hufca wzięła udział w obchodach tej uroczystości. Przybyli harcerze z należytym szacunkiem i powagą oddali hołd poległym bohaterom. 

 

zdjęcia: promocjewloclawskie.pl

 

Obóz w Foluszu

Wpisany przez Ewa Kilijan czwartek, 06 sierpnia 2015 21:10

alt

 W dniach 13.07-25.07.2015 w Foluszu pod dowództwem komendanta phm. Błażeja Ostroucha odbył się obóz dla niezrzeszonych. Zmotywowana karda czekała na spotkanie z uczestnikami w poniedziałkowy poranek. Widać było, że schodzący się obozowicze również nie mogli doczekać się wspólnego wyjazdu.

Więcej: Obóz w Foluszu

 

Obóz harcerski 2015 - podsumowanie

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz środa, 22 lipca 2015 09:46

Nasza harcerska droga niesie za sobą wiele wspaniałych przygód, zdarzeń, chwil, które zapadną nam w pamięci na długie lata. Najwięcej z nich jest związanych z kwintesencją harcerstwa - obozem. Te lato w naszym hufcu przejdzie z pewnością do historii, bowiem to pierwsza od dawna akcja letnia podczas, której w jednym miejscu przeżyło swoją przygodę prawie 100 samych harcerzy z naszego miasta. Miejscem tym była Stanica Kaszubska (okolice Stężycy). Każdy kto tylko miał chwilę, aby zobaczyć to piękne miejsce wypowiada się o nim w samych superlatywach.

Więcej: Obóz harcerski 2015 - podsumowanie

 

"Harcerskie Słowo" - nr 6, kwiecień-czerwiec 2015

Wpisany przez Michał Bielicki sobota, 18 lipca 2015 09:42

Minął kolejny kwartał, dlatego też na Waszych skrzynkacj pojawia sięnajnowszy numer kwartalnika Hufca ZHP Włocławek Miasto - "Harcerskie Słowo"!

"Czuwaj!

Niewątpliwie niezwykłym doświadczeniem może być chwila, kiedy patrzysz na swój hufiec, widzisz jak się rozwija i jak wiele się dzieje w całym środowisku - tutaj rajd, tam harce, powstaje Baza Przygody... A przecież w planach jest jeszcze więcej! Więc pozwólcie drodzy czytelnicy, że na łamach naszego pisma przedstawimy Wam znowu, to co się działo w ostatnim kwartale tego roku w Hufcu ZHP Włocławek-Miasto. Najważniejszym wydarzeniem była oczywiście największa impreza harcerska organizowania przez nasze środowisko, czyli Rajd Nocny - w tym roku mieliśmy już 26. edycję. Renoma tego wydarzenia z roku na rok rośnie i tegoroczna edycja przyciągnęła największą liczbę uczestników od kiedy Rajd wrócił do kalendarza. Harcerze niewiele mieli wypoczynku, bo później odbyły się także Harce Zastępów, gdzie czekały ich kolejne godziny zadań i zabawy w swoim gronie. Nie brakowało nas też w miejscach nietypowych, bo harcerz może pojawić się naprawdę wszędzie – i oto w maju braliśmy czynny udział w organizacji zlotu motocyklistów. W aktualnym numerze Harcerskiego Słowa nie brakuje także publicystyki, więc można i tym razem znaleźć kilka bardzo ciekawych pozycji. Kontynuujemy serię tłumaczeń podręcznika dla skautów amerykańskich - tym razem poznamy pierwszą część interpretacji Prawa Skautowego. Bardzo ciekawa dla wielu może okazać się pierwsza część opracowania pracy magisterskiej traktującej o historii środowisk harcerskich we Włocławku. Mamy nadzieję, że będzie to cały cykl artykułów, dzięki którym poznamy przynajmniej część historii włocławskiego harcerstwa. Publikujemy również artykuły o charakterze metodycznym i z zakresu wychowania duchowego. Tak więc wydaje się, że w tym numerze naszego hufcowego periodyku każdy czytelnik znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Redaktor naczelny

pwd. Michał Bielicki"

NUMER DOSTĘPNY TUTAJ

 

Strona 9 z 53

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2017 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.