"Terabithii" na wycieczce w Toruniu

Wpisany przez Zuzanna Bonkowska wtorek, 15 grudnia 2015 16:10

Dnia 5 grudnia 117 Włocławska Drużyna Harcerska "Terabithii" miała okazję zapoznać się z historią i legendami oraz obyczajami związanymi z miastem leżącym niedaleko naszego rodzimego, z Toruniem.

Więcej: "Terabithii" na wycieczce w Toruniu

 

Warsztaty Ręką Metody we Włocławku!

Wpisany przez Michał Bielicki wtorek, 17 listopada 2015 21:35

"Harcerstwo to dotyk ręki metody. Trzeba go poczuć na własnej skórze, zrozumieć do głębi, by umieć z rozmachem przekazywać dalej. Kurs trzeba przeżyć. Najwięcej uczysz pośrednio, poprzez formę. Integralność przekazu z działaniem jest warunkiem sukcesu. Tak jak harcerstwa nie można się nauczyć, tak nie można nauczyć się zasad harcerskiego kształcenia. To trzeba poczuć. Poczuj rękę metody na mistrzowskim poziomie. Zostań mistrzem przekazu i treści. Poznaj najlepszą metodę na kształcenie instruktorów."

Warsztaty Ręką Metedy już wkrótce - 28 listopada - w naszym mieście w Bazie Przygody!

Na warsztaty zapraszamy drużynowych, przybocznych i instruktorów, którzy mają ochotę przeżyć przygodę, pogłębić swoją wiedzę oraz rozwinąć umiejętności. Warsztaty będą prowadzone "ręką metody".

Do wyboru jest jeden z czterech, równolegle prowadzonych warsztatów:
- W poszukiwaniu Świętego Graala harcerstwa;
- Duch tajemniczego bractwa, czyli trzynasta przygoda Sherlocka Holmesa;
- Puszczaństwo;
- Po stopniach do celu.

Zgłoszenia do 23.11.2015 r. poprzez wypełnienie ankiety:
https://warsztatyrm.zgloszenia24.pl/

http://rekametody.pl/

Plakat

Wydarzenie na Facebooku

 

 

Posiedzenie KSW

Wpisany przez Damian Błaszczyk czwartek, 12 listopada 2015 10:46

logo kapituły

Przypominam, iż posiedzenie Kapituły Stopni Wędrowniczych odbędzie się 14listopada o godz 18:30  w budynku Hufca ZHP Włocławek. 

Osoby pragnące otworzyć lub też zamknąć próby na stopień wędrowniczy oraz naramiennik wędrowniczy Serdecznie Zapraszamy. :)

Niezbędne informację do otwarcia próby znajdują się w zakładce Kapituły na stronie Hufca.

 

 

 

"Phoenix" na zlocie Śladami Przeszłości 2015 w Choceniu

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz niedziela, 08 listopada 2015 21:36

10 Włocławska Drużyna Harcerska ,,Phoenix" z 11 Włocławskiego Szczepu Harcerskiego Equilibrium postanowiła wybrać się na Zlot Śladami Przeszłości 2015 przygotowany przez Hufiec ZHP Włocławek - Powiat, który w tejże edycji odbył się na terenie Chocenia. Niepodległościowy charakter tego wydarzenia jest niezmienny od wielu lat. Ma on za zadanie wprowadzić nas w refleksję, zadumę z okazji zbliżającego się święta. Co więcej pozwala sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii kraju oraz uzupełnić ją nowymi informacjami.

Więcej: "Phoenix" na zlocie Śladami Przeszłości 2015 w Choceniu

 

"Bieszczadzkie Anioły" na cmentarzu

Wpisany przez Julia Korpowska wtorek, 03 listopada 2015 21:33

Dnia 31 października 2015 roku 8 Włocławska Gromada Zuchowa „Bieszczadzkie Anioły" brała udział w zbiórce tematycznej na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku. Pod czujnym okiem obecnej i poprzedniej druhny drużynowej oraz rodziców zwiedzaliśmy miejsce pamięci zmarłych, po którym oprowadzał nas administrator cmentarza.

Więcej: "Bieszczadzkie Anioły" na cmentarzu

 

"Leśne duszki" pełnoprawną gromadą!

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz niedziela, 01 listopada 2015 11:29

Wspaniale jest widzieć, że Twoi podopieczni się rozwijają. Wyznaczają sobie nowe cele, odnajdują nowe, niekiedy ciężkie do zrealizowania zadania. Największą radość sprawia jednak, gdy na tym miejscu stoją najmłodsi. To oni swoimi małymi rączkami i sprytem pokonują przeszkody dążą do tego co zostało im z góry założone. Oczywiście to wszystko bacznie z boku obserwuje kadra. Wczoraj, a właściwie przez rok czasu ciężkiej, a jakże owocnej pracy sprawili, że już nie są grupą dzieci, którzy wykonują swoje zuchowe zadania, już nie są próbną gromadą. Nazywają się bowiem 23 Włocławska Gromada Zuchowa ,,Leśne Duszki". Na ich czele stoi drużynowa dh. Marta Telenda, a pomagają jej przyboczni - dh Tomasz Wesołowski i dh Jakub Zdankiewicz. Życzymy im wytrwałości, ogromnego zapału oraz wielu wspaniałych chwil już jako pełnoprawna gromada!

 

Strona 10 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.