Czas robi swoje. A ty człowieku?

Wpisany przez Patrycja Grzegórska piątek, 08 stycznia 2016 20:46

Każdy z nas wie, jak czasem jest ciężko pogodzić wszystkie swoje obowiązki. Szkoła, praca, rodzina, przyjaciele, hobby – przecież doba ma tylko 24 godziny! Mimo tego nasze życie podlega zegarowi. Pięć minut do wyjścia, za dziesięć minut kolacja, wstaw ziemniaki za pół godziny, autobus za cztery minuty, można by tak wymieniać jeszcze wiele przykładów tego typu. Pewnie wielu ludzi spotyka się z sytuacjami ekstremalnymi, gdy czas mógłby zwolnić, tak jak wtedy gdy czekamy w kolejce, jednak dzieje się kompletnie inaczej i nieubłagalnie biegnie jeszcze szybciej. W naszym hufcu wśród instruktorów oraz instruktorów na próbie zostało przeprowadzone badanie nt. zachowania właściwych proporcji w wypełnianiu obowiązków oraz “zarządzania własnym czasem”. W ankiecie wzięło udział łącznie 15 osób.

Więcej: Czas robi swoje. A ty człowieku?

 

Posiedzenie KSW - 30 grudnia

Wpisany przez Damian Błaszczyk niedziela, 20 grudnia 2015 18:38

logo kapituły  Chciałbym serdecznie zaprosić na ostatnie posiedzienie Kapituły Stopni Wędrowniczych w roku 2015. Posiedzenie odbędzie się 30 grudnia o godz. 12:00 w budynku Hufca ZHP Włocławek. 

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknąć próby na stopień wędrowniczy oraz naramiennik wędrowniczy prosimy o przesłanie materiałów oraz informacji na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do 28 grudnia br.

Serdecznie Zapraszamy. :)

Niezbędne informację do otwarcia próby znajdują się w zakładce Kapituły.

 

Posiedzenie KSIiK

Wpisany przez Damian Błaszczyk środa, 16 grudnia 2015 16:29

 Serdecznie zapraszam na posiedzenie Hufcowej KSIiK, które odbędzie się 19 grudnia br. (sobota) o godzinie 8:00 w szkole w Warząchewce.

Osoby pragnące zmienić zadanie, otworzyć lub też zamknać próbę prosimy o przesłanie materiałów (odpowiednio propozycję zmian, program próby lub raport z próby) do czwartku na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Pozostałe osoby pragnące przybyć na posiedzenie prosi się o zadeklarowanie przybycia. 

 

 

"Terabithii" na wycieczce w Toruniu

Wpisany przez Zuzanna Bonkowska wtorek, 15 grudnia 2015 16:10

Dnia 5 grudnia 117 Włocławska Drużyna Harcerska "Terabithii" miała okazję zapoznać się z historią i legendami oraz obyczajami związanymi z miastem leżącym niedaleko naszego rodzimego, z Toruniem.

Więcej: "Terabithii" na wycieczce w Toruniu

 

Warsztaty Ręką Metody we Włocławku!

Wpisany przez Michał Bielicki wtorek, 17 listopada 2015 21:35

"Harcerstwo to dotyk ręki metody. Trzeba go poczuć na własnej skórze, zrozumieć do głębi, by umieć z rozmachem przekazywać dalej. Kurs trzeba przeżyć. Najwięcej uczysz pośrednio, poprzez formę. Integralność przekazu z działaniem jest warunkiem sukcesu. Tak jak harcerstwa nie można się nauczyć, tak nie można nauczyć się zasad harcerskiego kształcenia. To trzeba poczuć. Poczuj rękę metody na mistrzowskim poziomie. Zostań mistrzem przekazu i treści. Poznaj najlepszą metodę na kształcenie instruktorów."

Warsztaty Ręką Metedy już wkrótce - 28 listopada - w naszym mieście w Bazie Przygody!

Na warsztaty zapraszamy drużynowych, przybocznych i instruktorów, którzy mają ochotę przeżyć przygodę, pogłębić swoją wiedzę oraz rozwinąć umiejętności. Warsztaty będą prowadzone "ręką metody".

Do wyboru jest jeden z czterech, równolegle prowadzonych warsztatów:
- W poszukiwaniu Świętego Graala harcerstwa;
- Duch tajemniczego bractwa, czyli trzynasta przygoda Sherlocka Holmesa;
- Puszczaństwo;
- Po stopniach do celu.

Zgłoszenia do 23.11.2015 r. poprzez wypełnienie ankiety:
https://warsztatyrm.zgloszenia24.pl/

http://rekametody.pl/

Plakat

Wydarzenie na Facebooku

 

 

Posiedzenie KSW

Wpisany przez Damian Błaszczyk czwartek, 12 listopada 2015 10:46

logo kapituły

Przypominam, iż posiedzenie Kapituły Stopni Wędrowniczych odbędzie się 14listopada o godz 18:30  w budynku Hufca ZHP Włocławek. 

Osoby pragnące otworzyć lub też zamknąć próby na stopień wędrowniczy oraz naramiennik wędrowniczy Serdecznie Zapraszamy. :)

Niezbędne informację do otwarcia próby znajdują się w zakładce Kapituły na stronie Hufca.

 

 

 

Strona 10 z 56

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.