Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wpisany przez Julia Operlein czwartek, 06 sierpnia 2015 21:46

alt

   W rocznicę wybuchu powstania warszawskiego liczna reprezentacja naszego hufca wzięła udział w obchodach tej uroczystości. Przybyli harcerze z należytym szacunkiem i powagą oddali hołd poległym bohaterom. 

 

zdjęcia: promocjewloclawskie.pl

 

Obóz w Foluszu

Wpisany przez Ewa Kilijan czwartek, 06 sierpnia 2015 21:10

alt

 W dniach 13.07-25.07.2015 w Foluszu pod dowództwem komendanta phm. Błażeja Ostroucha odbył się obóz dla niezrzeszonych. Zmotywowana karda czekała na spotkanie z uczestnikami w poniedziałkowy poranek. Widać było, że schodzący się obozowicze również nie mogli doczekać się wspólnego wyjazdu.

Więcej: Obóz w Foluszu

 

Obóz harcerski 2015 - podsumowanie

Wpisany przez Angelika Zdankiewicz środa, 22 lipca 2015 09:46

Nasza harcerska droga niesie za sobą wiele wspaniałych przygód, zdarzeń, chwil, które zapadną nam w pamięci na długie lata. Najwięcej z nich jest związanych z kwintesencją harcerstwa - obozem. Te lato w naszym hufcu przejdzie z pewnością do historii, bowiem to pierwsza od dawna akcja letnia podczas, której w jednym miejscu przeżyło swoją przygodę prawie 100 samych harcerzy z naszego miasta. Miejscem tym była Stanica Kaszubska (okolice Stężycy). Każdy kto tylko miał chwilę, aby zobaczyć to piękne miejsce wypowiada się o nim w samych superlatywach.

Więcej: Obóz harcerski 2015 - podsumowanie

 

"Harcerskie Słowo" - nr 6, kwiecień-czerwiec 2015

Wpisany przez Michał Bielicki sobota, 18 lipca 2015 09:42

Minął kolejny kwartał, dlatego też na Waszych skrzynkacj pojawia sięnajnowszy numer kwartalnika Hufca ZHP Włocławek Miasto - "Harcerskie Słowo"!

"Czuwaj!

Niewątpliwie niezwykłym doświadczeniem może być chwila, kiedy patrzysz na swój hufiec, widzisz jak się rozwija i jak wiele się dzieje w całym środowisku - tutaj rajd, tam harce, powstaje Baza Przygody... A przecież w planach jest jeszcze więcej! Więc pozwólcie drodzy czytelnicy, że na łamach naszego pisma przedstawimy Wam znowu, to co się działo w ostatnim kwartale tego roku w Hufcu ZHP Włocławek-Miasto. Najważniejszym wydarzeniem była oczywiście największa impreza harcerska organizowania przez nasze środowisko, czyli Rajd Nocny - w tym roku mieliśmy już 26. edycję. Renoma tego wydarzenia z roku na rok rośnie i tegoroczna edycja przyciągnęła największą liczbę uczestników od kiedy Rajd wrócił do kalendarza. Harcerze niewiele mieli wypoczynku, bo później odbyły się także Harce Zastępów, gdzie czekały ich kolejne godziny zadań i zabawy w swoim gronie. Nie brakowało nas też w miejscach nietypowych, bo harcerz może pojawić się naprawdę wszędzie – i oto w maju braliśmy czynny udział w organizacji zlotu motocyklistów. W aktualnym numerze Harcerskiego Słowa nie brakuje także publicystyki, więc można i tym razem znaleźć kilka bardzo ciekawych pozycji. Kontynuujemy serię tłumaczeń podręcznika dla skautów amerykańskich - tym razem poznamy pierwszą część interpretacji Prawa Skautowego. Bardzo ciekawa dla wielu może okazać się pierwsza część opracowania pracy magisterskiej traktującej o historii środowisk harcerskich we Włocławku. Mamy nadzieję, że będzie to cały cykl artykułów, dzięki którym poznamy przynajmniej część historii włocławskiego harcerstwa. Publikujemy również artykuły o charakterze metodycznym i z zakresu wychowania duchowego. Tak więc wydaje się, że w tym numerze naszego hufcowego periodyku każdy czytelnik znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Redaktor naczelny

pwd. Michał Bielicki"

NUMER DOSTĘPNY TUTAJ

 

Harce Zastępów 2015

Wpisany przez Jakub Szczupakowski środa, 24 czerwca 2015 11:55

19 czerwca br. w Warząchewce Polskiej odbyła się już druga edycja hufcowych Harców Zastępów. Na zeszłorocznej imprezie gościliśmy tylko harcerzy starszych, zaś w tym roku nasze grono poszerzyło się o harcerzy młodszych, co zaowocowało finalną liczbą 60 uczestników.

Więcej: Harce Zastępów 2015

 

Odwołanie posiedzenia KSW

Wpisany przez Damian Błaszczyk czwartek, 18 czerwca 2015 19:13

logo kapitułyZ uwagi, na brak zgłoszeń osób oraz nieprzesłanie materiałów przez osoby zainteresowane, zbiórka kapituły z dnia 20.06 br. zostaje odwołana. 

Jednocześnie informuję, iż kolejne posiedzenie KSW odbędzie się w nowym roku harcerskim.

Czuwaj!

Przewodniczący KSW

 

 

 

 

Strona 10 z 53

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

 

Zaprenumeruj już teraz!

Ostatnio na forum

Forum offline

Ostatnie notki na blogu

Ostatnio dodane pliki

Copyright © 2017 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.