Harce Zastępów

alt

  W dniach 24-26 czerwca br. w Fabiankach odbyła się III edycja hufcowych Harców Zastępów. W tym roku do rywalizacji stawiło się mniej uczestników niż w roku poprzednim, jednakże nadal można rzec, iż harcerzy było dużo, ponieważ w harcach wzięło udział ponad 50 osób.

  Harce rozpoczęły się od przyjazdu do Fabianek. Po dotarciu do  bazy noclegowej każdy zastęp musiał rozłożyć swoje namioty, co przy niektórych konstrukcjach jest nie lada wyzwaniem. Następnie patrole starszoharcerskie wzięły udział w trasie w której wykazały się umiejętnościami z różnych dziedzin. Wśród zadań można wymienić m.in.: skoki na skakance z jajkiem na łyżce, tworzenie noszy, zbijanie szklanych butelek piłką tenisową , grę ekonomiczna, odbijanie piłeczki tenisowej sklejką. Tuż po smacznej kolacji odbył się apel a zaraz potem ognisko, na którym zastępy przedstawiły swoich nowych podopiecznych, którymi były balony. Mieliśmy o nie dbać, pilnować by przetrwały z nami 2 dni i wszędzie z nimi chodzić. Nasz balon miał na imię Eleonora i jako jedyny przetrwał zmagania.

  Drugiego dnia po porannym apelu i śniadaniu patrole wyruszyły w długą trasę z cyklu imprez na orientację po okolicznych fabiańskich lasach. Dostaliśmy starannie przygotowaną mapę, a na niej zaznaczone 22 punkty. W miejscu w którym znajdował się punkt na drzewie powieszono kartkę z kodem, który mieliśmy przepisać na karty patrolowe. Na przejście trasy otrzymaliśmy 5 godzin, a w przypadku 30 minutowego spóźnienia odejmowano po 1 punkcie od każdej minuty. Większość zastępów poradziła sobie z tym zadaniem wzorowo. Po trasie czekał na nas obiad i zasłużony odpoczynek w czasie którego śpiewaliśmy i graliśmy na gitarze. Następnie odbyła się gra fabularna, której celem było odkrycie miejsca przyszłego zamachu terrorystycznego, z którą także poradziliśmy sobie śpiewająco. Na zakończenie dnia odbyła się kolacja i ognisko, na którym wśród ciągle zmieniającej się pogody podsumowaliśmy harce. Deszcz poczekał tuż do ostatniego momentu i zaczął opłakiwać zbliżający się koniec harców dopiero, gdy zawiązaliśmy krąg i zaśpiewaliśmy, iż ogniska już dogada blask.

  Ostatniego dnia obył się apel. Z każdą minutą emocje rosły i mogliśmy się rozluźnić dopiero, gdy kadra w końcu ogłosiła wyniki, które wyglądały następująco:

Na trasie harcerskiej miejsca na podium zajęli:

I miejsce: "Szybkie Ślimaki" z  10 WDH "Phoenix"

II miejsce: "Exploratores" z 117 WDH "Therabiti"

III miejsce: "Katany" z 45 WDH "Alias"

N trasie straszoharcerskiej miejsca na podium zajęli:

I miejsce: "Ignis" z 1 WDSH "Element"

II miejsce: "Azbest" z 17 WDSH "Itineris"

III miejsce: "Trolle" z 1 WDSH "Element"

 alt

 alt

alt

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.