Terabithii w teatrze

4 czerwca, czyli w ubiegłą niedzielę, 117 Włocławska Drużyna Harcerska Terabithii wybrała się do tutejszego Teatru Impresaryjnego na spektakl pod tytułem ,,Babcia na jabłoni". Wyjście to zostało zorganizowane by uczcić niedawny Dzień Dziecka w ramach cyklu Niedzielnych Spektakli Familijnych.

 

Spektakl został przygotowany przez włocławską grupę teatralną pt. ,,Skene". Występowało w nim wielu młodych, a nawet bardzo młodych, aktorów. Reżyserem a zarazem twórcą scenariusza był Mieczysław Synakiewicz. Muzyką zajmował się Piotr Matuszkiewicz a kostriumami Dorota Główczyńska wraz z Dariuszem Piotrowskim. Przedstawienie zostało zainspirowane powieścią Miry Lobe, austriackiej pisarki, której talent można porównywać ze zdolnościami Astrid Lindgren.

Przedstawienie podejmowało ważny, a zarazem trudny do rozwiązania, problem fascynacji dzisiejszej młodzieży i dzieci nowinkami technologicznymi takimi jak laptop, smartfon itp. Młodzi ludzie, wpatrzeni tylko i wyłącznie w swoje elektroniczne zabawki, zapominają jak ważny jest realny kontakt z drugim człowiekiem. W takim świecie właśnie żyje główny bohater, czyli Andi. Jest to chłopiec nieszczęśiwy, gdyż jako jedyny w swoim towarzystwie, nie posiada babci. A babcia, zdaniem jego znajomych, to czysty skarb w postaci niezliczonych słodyczy, nowych telefonów i kieszonkowych. Na szczęście, ni stąd, ni z owąd, pojawia się właśnie babcia. Jest to osoba stateczna,lekko staroświecka, żyjąca innymi wartościami. I tu powstaje pytanie- czy uda jej się zyskać sympatię współczesnej młodzieży i zaprosić ich do świata pełnego niesamowitych przygód? Oczywiście, że tak!

Spektakl, choć trwał jedynie godzinę zegarową, zobrazował nam, że można, nawet w dzisiejszych czasach, żyć inaczej, żyć pełnią życia, bez wszelkich nowinek technoogicznych. Wyjście do teatru uważamy za bardzo udane :)

Copyright © 2018 Związek Harcerstwa Polskiego - komenda hufca we Włocławku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.