Harcerski Start 2018

W minioną sobotę 15. września odbył się harcerski start zorganizowany przez 52 WDW ,,Grot”. Wszystkie drużyny hufca stawiły się nad jeziorem Łuba, gdzie odbył się apel rozpoczynający wydarzenie. Główną atrakcję dnia stanowiła harcerska gra terenowa, podczas której harcerze i zuchy przeniosły się w czasie do lat 20 i 30 XX wieku, spotykając na swej drodze postacie minionej epoki. Patrole miały zadania dostosowane do ich pionów metodycznych: zuchy tworzyły własną gazetę , harcerze musieli rozwikłać zagadkę morderstwa, a patrole starszoharcerskie i wędrownicze przeniosły się najdalej w czasie bo do pogranicza końca Wielkiej Wojny, aby pomóc dziennikarzowi stworzyć artykuły do gazety. Zadanie to polegało na tym, aby tak podać informacje w gazecie, by jak najmniej treści zostało ocenzurowanych. Dodatkowo wątkiem pobocznym fakt, iż dziennikarz był zakonspirowanym dowódcą organizacji walczącej z okupantem, co patrole mogły odkryć podczas zbierania informacji . Po skończonej trasie odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami, a po nim apel kończący. To wspaniałe, że wszystkie drużyny w hufcu mogły spotkać się na jednej, wspólnej zbiórce. Nasze działania i wymiana poglądów motywują nas do dalszej, tegorocznej pracy.

Autor tekstu: Maria Słomska
Fotograf: Patrycja Grzegórska