O V Harcerskim Rajdzie Pieczonego Ziemniaka w Tłuchowie

                   Na początku miesiąca harcerze z Tłuchowa zaprosili drużyny włocławskie i lipnowskie do wzięcia udziału w zorganizowanym przez nich V Harcerskim Rajdzie Pieczonego Ziemniaka.  Podczas gry terenowej uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań związanych z ,,wiedzą ziemniaczaną”, a przy każdym punkcie dostawali również ciekawostkę na temat tego zacnego warzywa. Wiedzieliście, że ziemniaki pochodzą z Peru, Ekwadoru, Chille i Boliwii? Podczas gry uczestnicy zbierali również produkty potrzebne do przygotowania pysznych ziemniaczanych potraw. Na mecie mieli okazję przyrządzić placki ziemniaczane, opiekane ziemniaki z gzikiem, a także zupę. Degustacjom i świetnej zabawie nie było końca. Uczestnicy już teraz zapisują w swoich kalendarzach kolejne odwiedziny w Tłuchowie podczas przyszłorocznego Rajdu Pieczonego Ziemniaka.
                 Rajd był również akcją charytatywną, dzięki której mogliśmy pomóc małej Zosi .