W ubiegłą sobotę (19.06.2021) na terenie Mariny Zarzeczewo odbył się piknik dla dzieci organizowany przez Włocławskie Hospicjum. Nasi harcerze zostali poproszeni o pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.  Podczas pikniku zajmowali się m.in. prowadzeniem zajęć edukacyjnych dotyczących rozpoznawania śladów i tropów zwierząt, lepieniem z gliny, nauką strzelania z łuku, animacją z bańkami mydlanymi w rozmiarach XXL. Dzieci będące w Zarzeczewie mogły również z pomocą naszych harcerek stworzyć swoją własną bransoletkę przyjaźni. Do zadań naszych harcerzy należała również kwestia techniczna, czyli obstawianie drogi ewakuacyjnej oraz strona kulinarna, czyli grill. Na pikniku pojawił się również zastęp straży pożarnej wraz z wozem strażackim. Strażacy dopilnowali, aby w ten upalny dzień uczestnicy chociaż trochę się ochłodzić. 


Zdjęcia: Martyna Górska i Wioletta Krzysztoforska