Poszerzyliśmy horyzonty po raz kolejny

               Kończymy kolejną owocną sobotę z życia naszego hufca. Oprócz wielu zdalnych zbiórek i zadań miały dzisiaj miejsce warsztaty ze współpracy zagranicznej organizowane w ramach serii warsztatów ,,Ponad horyzont”. Forma ta jest organizowana przez Zespół Kadry Kształcącej naszego hufca. 
              Dzisiejsze wydarzenie zostało zorganizowane przez reprezentację ZKK – hm. Annę Ziółkowską i pwd. Angelikę Zdankiewicz oraz pełnomocniczkę ds. zagranicznych – pwd. Zuzannę Bonkowską. 
              W wydarzeniu wzięli udział instruktorzy naszego hufca, ale i hufców naszej chorągwi.
Podczas warsztatów uczestnicy zostali zapoznani z terminem ogólnie rozumianej ,,współpracy zagranicznej”, zaletach i możliwościach takiej współpracy, istotnym dokumentem jakim są Zasady Współpracy Zagranicznej, światowymi organizacjami scout’owymi, do których należy  ZHP, międzynarodowymi propozycjami programowymi oraz wydarzeniami i tym w jakich sposób wyszukiwać informacji na ich temat. Nie zabrakło również krótkiej lekcji historii scouting’u, przypomnienia najważniejszych dat i wydarzeń. Na ciekawy przebieg zajęć miała wpływ wspólna integracja, quiz z nagrodą oraz wykorzystywanie różnorodnych narzędzi. 
Ku naszej uciesze uczestnicy byli bardzo aktywni i ciekawi tematyki, jaka została im przedstawiona, co szczególnie było dostrzegalne podczas Q&A, kiedy to był czas na zadawanie nurtujących pytań.
              Mamy ogromną nadzieję, że przekazana wiedza podczas dzisiejszych warsztatów przyda się instruktorom w pracy harcerskiej i będzie przez nich wykorzystywana. 

Bądźcie czujni, bo już niebawem znów będziemy poszerzać horyzonty!