Przegląd Drużyn

Nadeszła pora na kolejny Przegląd Drużyn, czyli sporą dawkę informacji na temat harcowania naszych jednostek. Co u nich słychać? Można by rzec, że wiosenna aura pogodowa ,,wygoniła” naszych harcerzy do lasu. Są i tacy, którzy dbają intensywnie o rozwój wiedzy z zakresu Pierwszej Pomocy, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Jeszcze inni udali się w podróż do Afryki.  
Jakiej tematyki zbiórka, by nie dotyczyła, naszym harcerzom nie da się odmówić kreatywności i mocy pomysłów.


W czasie
jednej z ostatnich zbiórek zuchy z Tłuchowa utrwalały swoją wiedzę na temat fauny i flory podczas leśnej gry terenowej. Nie obyło się bez budowy szałasu. Kolejna zbiórka odbyła się już w formie zdalnej, ale była równie ciekawa, gdyż zuchy miały okazję wcielić się w rolę cukiernika, piekąc przepyszne marchewkowe babeczki. 


Bieszczadzkie Anioły w ostatnim czasie przyswajały wiedzę z zakresu Pierwszej Pomocy. Miały okazję sprawdzić się w tym zakresie podczas gry terenowej. W końcu nie ma lepszej metody jak przyswajanie wiedzy w praktyce. 

 
Kolejna drużyna, której Pierwsza Pomoc jest niestraszna to Alias. Jak twierdzi ich drużynowa, sprawdzian wiedzy był czystą formalnością. I wy możecie sprawdzić się wypełniając quiz, który sprawdzi czy macie podstawową wiedze z tego zakresu. QUIZ


Harcerze z Equilibrium przeżyli niesamowitą przygodę i podczas ostatniej zbiórki przenieśli się do gorącej Afryki, by tam pomóc Simbie odnaleźć Mufasę. Po drodze czekało na nich wiele zadań oraz ukrytych wskazówek, które m.in. miały na celu zapoznać ich ze strukturą ZHP. Do jednych z pozostałych zadań, jakie na nich czekały należało m.in. usztywnienie złamanej nogi Timona, gra w harcerskie Taboo i kalambury oraz przedstawienie scenki obrazującej podane wcześniej hasło. Na końcu tej przygody harcerzom zostało tylko rozszyfrować odnaleziony list, w którym Mufasa informuje, że… O to musicie już zapytać harcerzy z Equilibrium. Z pewnością Wam powiedzą. 

Sprzątanie hufca wciąż trwa. Swoją służbą do polepszenia tego stanu przyczyniło się Terabithii. Kolejnego ranka każdy odbył indywidualną rozmowę telefoniczną, podczas której zostały omówione kolejne etapy realizacji próby oraz zaliczenia zadań.
W ostatnią sobotę swoją zbiórkę miał zastęp chłopaków. Druhowie wykonali wszystkie zadania, jakie były potrzebne im do zdobycia sprawności lalkar
za i odegrania przedstawienia kukiełkowego. Nie obyło się bez śpiewogrania. 

 
Na przedostatniej zbiórce Kamyki i Lapis również wyruszyli do lasu. Tam spotkali się z leśniczym. Udali się również na żeremia bobrów w ramach finału zdobywania ,,Plemienia Bobra w ramach propozycji programowej – ,,Leśne Plemiona 
Na koniec harcerze zagrali w grę ,,Bobrowe Bingo”, która podsumowywała ich wiedzę o tych ciekawych zwierzakach 
W tym tygodniu podczas zbiórki ,,Minecraft” budowali obóz, zdobywali żywność i minerały do kolejnych budowli.  


 
Na ostatniej zbiórce Focus wcielił się w tropicieli, czyli poruszali się trasą wyznaczoną przez znaki patrolowe. Po drodze czekało na nich kilka zadań do wykonania np. obliczenie wysokości drzewa za pomocą patyka i człowieka. Nie zabrakło też czasu na wspólną integrację przy zabawie „Pif-paf”. Całość zbiórki podsumowali miłym słowem. 
 
 
Bliższe zapoznanie z postaciami powieści ,,Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego to motyw przewodni zbiórki Grotu. Harcerze starsi przygotowywali plakaty oraz odgrywali scenki sytuacyjne. Na koniec zbiórki został odczytany rozkaz w którym mianowano nowych zastępowych.  


Wędrownicy ze Scattera ponownie w dużym stopniu przyczynili się do pomocy w sprzątaniu Bazy Przygody. Nie zabrakło też tradycyjnej zbiórki w terenie. Dotyczyła ona radzenia sobie ze stresem, a także szukanie w sobie motywacji. Są to ważne aspekty w samorealizacji. 

Co drużyna to inne pomysły i inna zbiórka. Aktualnie znaczna większość spotkań będzie odbywała się w formie zdalnej. Jesteśmy przekonani, że i w takiej formie zbiórki będą równie interesujące i bogate merytoryczne.