Przegląd Drużyn

Minęło trochę czasu od  ostatniego Przeglądu Drużyn. Zbiórki odbywają się w różnych formach i w co raz to nowszej tematyce, a nie którzy nawet rozpoczynają nowe projekty. W ostatnim czasie w naszym środowisku doszło do pewnych zmian, dlatego już Was nie zatrzymuję i zobaczmy wspólnie, co takiego wydarzyło się w kwietniu. 
 
Bieszczadzkie Anioły ostatni weekend spędzały na dworze, gdzie w otoczeniu wiosennej aury w grupach odszukiwały kartek z zagadkami i pytaniami z rozmaitych dziedzin. To spowodowało, że każdy mógł się wykazać wiedzą na dany temat. 
 
Kamyki doszkalały się z zakresu Pierwszej Pomocy. Po tej zbiórce z pewnością nie jest im straszne opatrywanie ran, zastosowania chusty trójkątnej, czy radzenie sobie z krwotokiem z nosa.  


 
Drużyna Trójkolorowi pochodząca z Lipna w ostatni weekend spotkała się w przy ognisku obrzędowym. Osobiście przygotowali się do tego wydarzenia budując stos ogniskowy. W trakcie ogniska odbył się quiz oraz konkurs związany z ekologią. Podczas zbiórki dwie druhny złożyły Przyrzeczenie Harcerskie. Oznacza to, że z pozytywnym skutkiem przeszły próbę na harcerza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskim szlaku! 
 
Harcerze z Aliasu spotykają się podczas zbiórek w formie zdalnej. Na jednej z nich tematyką był ogień, a konkretniej jego pozytywne, ale także negatywne aspekty. Zapoznali się również z rodzajami stosów ogniskowych. Wkrótce podczas zbiórki na żywo będą mogli przetestować swoje umiejętności.  
W ostatnim tygodniu druhowieństwo zajęło się tematyką osób z niepełnosprawnościami. Aliasy poznały język migowy, którymi posługują się osoby głuche i głuchonieme, a także znają inne formy pomocy osobom niepełnosprawnym. 


Zbiórki, spotkania, biwaki, obozy, nowe przyjaźnie… innymi słowy historia cały czas się tworzy. Jedno z historycznych wydarzeń miało miejsce 17. kwietnia, kiedy to drużynowa phm. Natalia Wiankowska po wielu latach działania przekazała funkcję drużynowej 117 WDW Terabithii dh. Zuzannie Walczak. Gratulujemy druhnie Natalii przede wszystkim wychowania następczyni, gdyż jest to niebywały wyczyn i dziękujemy za tak ogromne oddanie, wkład w rozwój, i opiekę nad harcerzami z Terabithii przez tyle lat. Gratulujemy również nowej drużynowej Zuzi, życzymy sukcesów na harcerskim szlaku i pociechy z podopiecznych! 
Podczas zbiórki oprócz ważnego momentu przekazania funkcji odbyła się również gra terenowa. Zamieszczone podczas niej martwe punkty były pełne wsparcia, motywacji oraz dobrych słów, które druhna Zuzia otrzymała od swoich podopiecznych. 

 

Terabithii nie próżnuje. W ostatnią sobotę odbyły się zbiórki zastępów. Zastęp ,,Królewskie Kruki rozpoczął realizację sprawności ,,plastyka”. Po wtajemniczeniu każdego w temat zbiórki, harcerze poznali różne techniki rysowania, a następnie przystąpili do tworzenia plakatu reklamowego. Nie zabrakło również pląsów oraz oczywiście mocy pozytywnej energii.  
W tym samym czasie zastę,,Zorza poznawała swoje charaktery, nawyki. Dziewczyny miały okazję poznać się jeszcze lepiej i wzmocnić swoje więzi. Nie mogło odbyć się oczywiście bez paru tematycznych zabaw na rozruszanie. Po zbiórce każda z nich wzięła udział w tygodniowym wyzwaniu, mianowicie pozbywają się swojej jednej wybranej wady. 
 
Wiecie czym jest Free Being Me? Jest to propozycja WAGGGS, która włącza harcerki i harcerzy z całego świata w poszukiwanie idei dotyczących piękna i akceptacji swojego ciała. Harcerze z Lapis również chcą stać się częścią tego projektu. W prawdzie są na samym początku przedsięwzięcia, jednak już wiedzą kim są autorytety i czy oni sami mogą się nimi stać. 
 
Książki są od dłuższego czasu nieodzowną częścią naszego hufca. W ubiegłym tygodniu harcerze z Grotu podjęli właśnie tę tematykę. Na początku czekała na nich krótka gra z wyzwaniami np. przejście z książką na głowie. Każde dobrze wykonanie zadanie, to wskazówka do kolejnego zadania, jakimi było napisanie ciekawej historyjki czy zaprojektowanie okładki książki. Harcerze umilili sobie ten czas śpiewem oraz melodiami granymi na gitarze.  

Wędrownikom ze Scattera towarzyszyła zbiórka mundurowa, podczas której odbyła się trasa na bazie kodów QR. Była to pierwsza zbiórka dotycząca karty tropu wędrowniczego. Wędrownicy dowiedzieli się również wiele o samorozwoju i motywacji.

Jak widać nasi harcerze nie próżnują i rozwijają się na każdym szczeblu. Co drużyna to inna historia, a jeśli chcecie wiedzieć, jak się one potoczą, to zachęcamy do zaglądania do kolejnych Przeglądów Drużyn oraz obserwowanie nas na Facebook’u.