Świąteczna zbiórka żywności

             Okres przedświąteczny to taki czas w roku, gdzie mimo masy przygotowań potrafimy na trochę zwolnić i otworzyć jeszcze szerzej swoje serca na otaczających nas ludzi, ale nie tylko.
             W tym roku tłuchowscy harcerze na czele z druhną phm. Wiolettą Krzysztoforską zorganizowali świąteczną zbiórkę żywności, która odbyła się jeszcze w listopadzie.  Co zbierali? Szczególnie istotne były produkty spożywcze zachowujące dłuższy termin przydatności m.in.: mleko, olej, kasza, mąka, ryż, cukier, makaron, konserwy, puszki, herbaty, słoiczki z przetworami, kawy, słodycze. 200kg żywności w ramach ogólnopolskiej ,,Zbiórki Żywności” prowadzonej przez Banki Żywności w Polsce „Święta godne, a nie głodne”, trafiło już do seniorów z Gminy Tłuchowo. 

               Bardzo dziękujemy każdemu, kto przyłączył się do zbiórki oraz harcerzom, którzy wsparli zbiórkę swoim poświęconym czasem i zaangażowaniem.