Świąteczne spotkanie kadry

             Świąteczne spotkania i ich spędzanie kojarzą się nam z gronem najbliższych osób, często rodziną. Nasza harcerska brać również nie stroni od celebracji, tak rodzinnego święta jakim jest Boże Narodzenie. Wielu z nas pojawiło się na spotkaniu przyjeżdżając z różnych zakątków Polski, aby wspólnie przeżyć ten jeden dzień z magicznego przedświątecznego okresu. 
             Zanim doszło do tradycyjnego wieczoru przy stole, podzieleni na grupy: ,,Pierogi”, ,,Choinki” i ,,Reniferki”, ruszyliśmy na ogniobranie o tematyce świątecznej. Ogniobranie, jak już pewnie się domyślacie jest wędrówką, spacerem między punktami, na których wygłaszane są
gawędy lub przedstawiane tematy do refleksji. Motywem przewijającym się w tej formie jest obecność ognia – symbolu ciepła, wspólnoty, w postaci pochodni, świeczek czy ognisk.
            Z tak otwartymi, pełnymi myśli głowami ruszyliśmy do restauracji ,,Rejs”, gdzie czekał na nas poczęstunek i ciepła herbata.  Nie obyło się również bez życzeń na nadchodzące święta.