Zlot Kadry 2018

W ubiegły weekend 21-23 września odbył się Zlot Kadry Hufca. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy na punkcie widokowym na tamie we Włocławku. Tam zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, by ruszyć w trasę. Podczas gry rozwiązywaliśmy łamigłówki, zagadki oraz rebusy. Dla wielu z nas dużym i emocjonującym wyzwaniem było schodzenie po linach z klifów. Szczęśliwi dotarliśmy na miejsce zlotu – port żeglarski Marina Zarzeczewo. Gdy ustawiliśmy obozowisko i zjedliśmy kolację, wspólnie zasiedliśmy przy ognisku. Wieczór spędziliśmy śpiewając harcerskie piosenki i wiele rozmawiając o planach na najbliższy czas. Nowy dzień przywitaliśmy o 8 rano, po śniadaniu oraz toalecie porannej przyszedł czas na zajęcia. Z druhem Szczupakiem omówiliśmy dokumenty dotyczące prowadzenia drużyn, poruszyliśmy wiele nurtujących nas kwestii, a wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Druhna Julka przygotowała dla nas warsztaty obejmujące pisanie planu pracy drużyny. Po południu mieliśmy możliwość pływania rowerami wodnymi lub kajakami, by w blasku zachodzącego słońca porozmawiać w grupach metodycznych o problemach, nurtujących nas sprawach, próbach na stopnie oraz najmilszych wspomnieniach podczas pracy z drużyną. Wieczorem ponownie spotkaliśmy się wszyscy przy ogniu. Tym razem podsumowaliśmy nasze rozmowy w grupach, podzieliliśmy się spostrzeżeniami oraz rozmawialiśmy o sukcesie wychowawczym. Na koniec zawiązaliśmy krąg. Dzień zakończyliśmy rozmową instruktorską. W niedzielę rano złożyliśmy obozowisko i zakończyliśmy zlot. Tak minął wspólny weekend kadry naszego hufca. Mamy nadzieję, że następnym razem będziemy mogli spotkać się w takim samym lub nawet większym gronie. Zlot naładował nas pozytywną energią, zmotywował do działania oraz kreowania nowych pomysłów!

Autor: pwd. Natalia Wiankowska