Harcerskie półkolonie z Bazą Przygody to trwająca 5 dni bogata oferta programowa adresowana dla dzieci z różnych środowisk (w szczególności dla dzieci niezrzeszonych w ZHP). Organizatorem przedsięwzięcia są instruktorzy Hufca ZHP Włocławek stanowiący kadrę wychowawczą półkolonii. Zaangażowani zostaną również wolontariusze do przeprowadzenia działań programowych. Każdego dnia będą przygotowane atrakcje takie jak: zajęcia w parku linowym, wyjścia do kina i nad jezioro. Nie zabraknie również elementów typowo harcerskich jak zajęcia w terenie, szkolenie z pierwszej pomocy, gry terenowe czy ogniska harcerskie.

Ważne informacje dla rodziców uczestników półkolonii:

1. Potwierdzenie zakwalifikowania na półkolonie – do 20 lipca 2018 rodzice zakwalifikowanych dzieci otrzymają potwierdzenie SMS.
  2. Limit miejsc to 120 osób. Stworzymy listę rezerwową osób na wypadek rezygnacji zakwalifikowanych dzieci.
  3. Karty kwalifikacyjne – będą do pobrania od 20 lipca 2018 r na stronie hufca (KLIKNIJ ŻEBY POBRAĆ) oraz zostaną przesłane na wskazane podczas zgłoszenia adresy mailowe.
  4. Wypełnione karty kwalifikacyjne należy dostarczyć na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 30 lipca o godz. 18:00. Miejsce zostanie potwierdzone SMS.
  5. Półkolonie startują 20 sierpnia (poniedziałek) o godz. 9:00. Spotykamy się na parkingu przy Między Osiedlowym Basenie Miejskim (przy ulicy Szpitalnej).
  6. Program półkolonii odbywać się będzie od godz. 9 do godz. 15.
  7. 1 dnia rodzice otrzymają informację w jakiej grupie znajduje się ich dziecko i w jakie dni i gdzie zaczynają się zajęcia dla wybranej grupy przez kolejne dni.
  8. Razem będzie 7 grup półkolonijnych – 4 grupy poniżej 10 roku życia (po 15 osób) i 3 grupy powyżej 10 roku życia (po 20 osób).
  9. Półkolonie są całkowicie bezpłatne.
  10. W ramach półkolonii dzieciom zapewniamy posiłek, ubezpieczenie, upominek.

Wszelkie dodatkowe informacje otrzymają państwo na ulotce podczas spotkania organizacyjnego.