Wigilia Hufca 2019

Na ten jeden dzień w roku czeka chyba każdy harcerz. Nasze środowisko śmiało może powiedzieć o sobie, jak o harcerskiej rodzinie. W dzień 24. grudnia gromadzimy się przy stołach wigilijnych z naszymi najbliższymi. Okres przedświąteczny to czas, w którym i nasza harcerska rodzina na moment zwalnia, by spędzić wspólnie ten najpiękniejszy czas. Tak, jak każdy, tak i ten wieczór nasi harcerze zapamiętają na długo.

Wydarzenie rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym. W aktorów wcieliło się druhowieństwo ,,Kamyków”. Za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Swoim przepięknym przesłaniem pokazali walkę dobra ze złem (- nieba z piekłem). W tej walce nie ma przegranych, są tylko zwycięzcy, którzy stali się dobrymi. Ogromne podziękowania składamy również na ręce rodziców, bez których przedstawienie nie byłoby tak spektakularne.
Następnie Komendant Hufca hm. Paweł Bielicki złożył wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych i spędzonych w gronie rodzinnym Świąt. Nie zabrakło również wzajemnego dzielenia się opłatkiem.
,,Światło, które daje moc…” to tegorocznej hasło sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju i pod taką nazwą odbył się przegląd kolęd i pastorałek współfinansowany przez Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych. W koncercie wystąpiła każda drużyna i gromada. Na koniec harcerze otrzymali statuetki i dyplomy. Gratulujemy wszystkim wspaniałych występów.
Czym byłby ten wieczór bez wizyty św. Mikołaja? Ubrany w czerwony kubrak długobrody Mikołaj rozdał upominki dla każdej z drużyn.
Nie zabrakło również poczęstunku.

Harcerze! Życzymy Wam pełnych miłości i ciepła rodzinnego Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku od codziennych problemów, i wiele nadziei na przyszłość. I oczywiście, żebyśmy w takim, bądź większym gronie spotkali się za rok! Czuwajcie!