Biwak namiestnictwa harcerskiego

W trakcie ostatniego weekend’u (24-27. stycznia) w Tłuchowie stacjonowali harcerze z Hufca ZHP Włocławek. Spotkały się drużyny: Equlilibrium, Alias, Terabithii z Włocławka oraz Kamyki i Lapis z Tłuchowa, a także nowo powstała drużyna z Lipna. Harcerzom podczas tych dni towarzyszył aktywny wypoczynek m.in. harcerskie gry fabularne, pląsy i śpiewanie oraz rozwiązywanie zagadek. Poza tym nasze druhowieństwo rozwijało swoje zdolności kulinarne. Mieli też okazję oddać się artystycznie na warsztatach bębnów, rzeźbieniu w glinie i rysunku węglem. Po biwaku harcerze są bogatsi o nową wiedzę z zakresu kulturoznawstwa. 
Jako, że zaraz zbliżają się ferie dzięki wsparciu WOPR, policji oraz straży pożarnej odbyła się również pogadanka na temat tego, jak ważne jest nasze bezpieczeństwo i rozwaga.
Wszyscy mocno się ze sobą zżyli i ciężko było się rozstać, co widać na zdjęciach poniżej. 
Dziękujemy Pani Dyrektor Halinie Opalczewskiej za użyczenie budynku szkoły w Tłuchowie.
Autor: phm. Wioletta Krzysztoforska