Hufiec ZHP Włocławek wsparł WOŚP

Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w ostatnią niedzielę miesiąca, czyli 30 stycznia. W tym roku Orkiestra zagrała na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – w planach jest  wyposażyć 25 ośrodków w 17 miastach w Polsce w najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania wzroku maluchów, a także utworzenie pierwszego w Polsce centrum symulacji, w którym lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności. 

Jak co roku harcerze z Włocławka wsparli Finał swoją pracą na rzecz Sztabu Włocławek. Do głównych ich zadań należało liczenie zebranych pieniędzy, obsługa ,,Taxi za uśmiech”, dbanie o bezpieczeństwo i porządek na terenie sztabu. Część z harcerzy została oddelegowania do kuchni. To oni dbali o posiłki wolontariuszy WOŚP. Żaden wolontariusz nie opuścił zbióki z pustym żołądkiem. 

Tłuchowo również nie próżnowało tego dnia. Harcerze z wielkimi sercami wyszli na ulicę zbierać datki na rzecz WOŚP. Mimo niepogody, która im towarzyszyła mogą pochwalić się niemałą sumą. Gratulację! Ogromnie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tworzenia tak pięknej akcji charytatywnej ratującej zdrowie malutkich dzieci.