Przegląd Drużyn

Witamy w nowym roku! Nasi harcerze wypoczęci z pełnym zapałem wrócili na zbiórki. Czym zajmowali się w styczniu? Już odpowiadamy!

Zuchy z ,,Bieszczadzkich Aniołów” wykorzystały swoje artystyczne talenty i dziecięcą kreatywność w tworzeniu planów na ferie zimowe. Zuchy wiedziały, co takiego je czeka i przedstawiły swoje plany w formie kolorowych obrazków. W dalszej części zbiórki zostały przypomniane zasady, które pomogą im przeżyć ten czas w sposób pełni bezpieczny, tak aby całe, zdrowe i wypoczęte wróciły po feriach do szkoły.

,,Kamyczki” z Tłuchowa podczas jednej ze zbiórek kontynuowały świąteczną tradycję kolędowania. Na następnej zbiórce zagrały w ,,Zuchowe Monopoli” – jest to gra polegającą na zdobywaniu sprawności zuchowych, w celu rozwijania swoich umiejętności. 

Harcerze z ,,Aliasu” dbając o swoje noworoczne postanowienia związane z próbami na harcerza postanowili zgłębić wiedzę dotyczącą Prawa Harcerskiego, jego interpretacji oraz przestrzegania. Podczas kolejnej ze zbiórek drużyna rozegrała znane już nam ,,Flagi”.
Miesiąc ten zwieńczyli największą harcerską integracją drużyny, czyli wspólną nocką która odbyła się w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. Nie zabrakło wielu godzin śpiewania, grania w planszówki, no i oczywiście dużo, dużo pysznego jedzenia. 

Podczas zbiórki członkowie ,,Equilibrium” mogli poczuć się jak naukowcy łamiący kod ,,enigmy” ćwicząc wszelkie możliwe szyfry harcerskie oraz oczywiście alfabet Morse’a. Na zbiórce pojawiła się gitara druhny drużynowej, co oznacza jedno – nie mogło zabraknąć harcerskich piosenek. 

,,Terabithii” przed ciężkim dniem, podczas którego przysłużyli się wsparciu WOŚP postanowili zrelaksować się przy dźwiękach muzyki podczas seansu filmu pt. ,,Sing 2″. 

Wybierzmy się na chwilę do Tłuchowa, bo tam harcerze równie ciekawie spędzali czas.

Harcerze ,,Lapis” podczas zbiórek w nowym roku wykonywali różne ćwiczenia pobudzające kreatywność oraz wyobraźnię, a także pilnie przygotowywali się do Dnia Myśli Braterskiej, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Podczas zimowego biwaku rozwijali swoje zdolności kulinarne i m.in. udało im się upiec nawet pączki. Zobaczcie sami.

W tym samym czasie ,,Kamyki” odbyły grę terenową. Podczas niej musiały rozwikłać zagadkę bałaganiarski goblinów, które narobiły bałaganu w całym Tłuchowie. Zadania podczas tej zabawy nawiązywały do ekologii i ochrony przyrody. ,,Kamyki” pokazały, że nie odstają zdolnościami kulinarnymi od starszych kolegów z ,,Lapis”. Udało im się przygotować równie przepyszne ,,chruściki”. 

Starsi harcerze i wędrownicy z ,,Grotu” spotkali się podczas zbiórki poświęconej Prawu Harcerskiemu, po kolei odkrywali i interpretowali jego punkty. Nie zabrakło również scenek sytuacyjnych, które pomogły w pełnym zrozumieniu treści zawartych w PH. 

Wędrownicy ze ,,Scattera” postanowili w pełni zaplanować pracę w nowym roku oraz rozdzielić zadania, co usprawni organizację wielu przedsięwzięć. Jednym z nich jest m.in. wspólny wyjazd drużyny do Gdańska, który odbędzie się na koniec lutego, bądź początek marca.

To byłoby na tyle. Już niebawem kolejny ,,Przegląd Drużyn”. Czuwaj!