Przegląd Drużyn

Witamy w październikowym ,,Przeglądzie Drużyn”. Przyjrzyjmy się, czym zajmowały się nasze środowiska w tym miesiącu. 

,,Kamyczki” z Tłuchowa przeszły szkolenia na strażników leśnego spokoju. Druhna drużynowa opowiedziała im ciekawą gawędę na temat leśnych stworzeń. Zuchom udało się lepiej poznać przyrodę, rozwiązując zadania przygotowane wcześniej przez kadrę.

,,Bieszczadzkie Anioły” podczas ostatnich zbiórek budowały szałasy, a także grały w podchody – innymi słowy robiły, to co zuchy kochają najbardziej. Pochwaliły się nam również, że ich kręgi co rusz się rozszerzają i do ich szeregów wstępują kolejne nowe osoby. Cieszymy się, że populacja zuchów zwiększa się z każdym tygodniem. 

Ostatnia zbiórka dla harcerzy z ,,Aliasu” była bardzo aktywna, mimo nieco niesprzyjającej pogody. Grali w bajkowe czołgi, które mocno przypadły do gustu harcerzom. Podczas zbiórki wysłuchali gawędy o istocie rozmowy z drugą osobą. ,,Aliasy” podzieliły się z nami informacją, że z tygodnia na tydzień ich chęć ,,harcowania” co raz bardziej rośnie. 

Harcerze z ,,Equilibrium” postanowili utrwalić swoją wiedzę na temat symboliki harcerskiej. Dodatkowo na samym początku dobrali się w pary, które następnie zostały połączone wstążkami – współpracowali w nich do końca zbiórki, co było niezwykle trudnym zadaniem m.in. przy układaniu z puzzli krzyża harcerskiego i lilijki, zgłębiając przy tym ich dokładne znaczenia. Jednym z wyzwań było ułożenie logo WAGGGS i WOSM tyle że z materiałów znalezionych na dworze. Na koniec zbiórki, kontynuując wyzwanie dotyczące opieki nad drzewkiem, które otrzymali podczas Gry Miejskiej ,,Śladami Dokty”, przekazali je kolejnym osobom.

,,Lapis” z Tłuchowa, ,,Trójkolorowi” z Lipna oraz nowo zawiązujące się środowisko z Wielgiego przystąpili do sadzenia nowego pokolenia lasu w Hucie, Nadleśnictwo Skrwilno. Miejscowi leśnicy, przedstawili plan odnowienia powierzchni w powiązaniu z zasadami prawidłowego użytkowania lasu. Zgodnie z planem posadzono 1500 drzewek brzozy. Po ciężkiej pracy, przyszedł też czas na mały posiłek.

Harcerze z ,,Terabithii”  w ostatnią sobotę gościli na działce u dh. Krzyśka. Podczas zbiórki utrwalali wiedzę o prawidłowym umundurowaniu oraz uzupełnili braki w swoich mundurach. W drugiej części zbiórki stali się młodymi chemikami dokonując ciekawych eksperymentów naukowych.

W tym roku do ,,Grotu” dołączyło kilka nowych osób, więc postanowili wykorzystać zbiórkę do lepszego zapoznania się. Przygotowali wiele gier integracyjnych ,podczas których harcerze mieli więcej możliwości porozmawiania o swoich zainteresowaniach. Nie zabrakło również śpiewu przy gitarze.

Kolejny ,,Przegląd Drużyn” już za miesiąc, a kolejne zbiórki już za tydzień. Jesteśmy ciekawi kolejnych ciekawych pomysłów naszych gromad i drużyn. Do zobaczenia!