Przegląd Drużyn

To już ostatni w tym roku harcerskim Przegląd Drużyn. Nasi harcerze przeznaczyli ostatnie zbiórki na podsumowanie swojej całorocznej pracy, a niektórzy są już ,,spakowani” na obóz.
  

,,Bieszczadzkie Anioły” zakończyły swój rok harcerski podchodami. Całą gromadą wybrały się do lasu, by tam rozwiązywać zadania, które tematyką dotykały harcerstwo, ale i przyrodę. Zuchy musiały np. znaleźć 5 liści różnych gatunków drzew. Oczywiście pamiętały, aby ich nie zrywać.  

 

,,Kamyczki” umilając sobie upalny dzień wyjściem na lody dyskutowały o tym jak przygotować się na obóz i co ze sobą zabrać. Teraz już na pewno o niczym nie zapomną. Zbiórce towarzyszyły również pląsy i zabawy.  

 

Harcerze z ,,Equilibrium” wypłynęli rowerkami wodnymi na zalew wiślany. W pewnym stopniu również przygotowywali się do obozu tworząc mniejsze wersje bram obozowych. Po takim przygotowaniu ich brama z pewnością będzie imponująca. 

 ,,Aliasy” spotkały się nad jeziorem Łuba, a tam uczestniczyli w harcerskie grze terenowej, która miała na celu utrwalenie wiedzy zdobytej w ciągu roku harcerskiego, a także jego podsumowanie. 

Tak jak i w pozostałych drużynach tak ,,Kamyki” i ,,Lapis” przeżyły ostatnią zbiórkę w tym roku harcerskim na podsumowaniu, sprawdzeniu wiedzy harcerskiej oraz poziomu zintegrowania grupy. 
Jednak na tym nie kończą! Czeka ich czterodniowy kurs tworzenia gier komputerowych i stron internetowych. Życzymy im powodzenia! 
 
Ostatnia zbiórka ,,Terabithii” przebiegła sprawnie, a to dlatego, że harcerze pracowali w grupach. Właśnie na tym się skupili – na współpracy. W ramach tego zagadnienia omówili wspólnie na czym polegają wady i zalety takiej wspólnej pracy. Po krótkiej rozmowie podzielili się na dwie grupy, damsko-męskie. Zadanie polegało na tym, by dziewczyny zrobiły i ukryły punkty chłopakom, a chłopacy dziewczyną. W ten sposób szlifowali zarówno prace w grupach, jak i kreatywność. 

,,Grot” na ostatniej zbiórce w tym roku harcerskim uczestniczył w trasie harcerskiej, w której harcerze mieli okazję wykazać się swoją wiedzą i spostrzegawczością. W drugiej części zbiórki podczas ogniska przyjęli do grona członków drużyny druhnę Natalię i druha Wojtka. 

 

Pozostaje nam tylko życzyć Wam wspaniałych wakacji i do zobaczenia już we wrześniu. Czuwaj!