Przegląd Drużyn

Co tam u naszych harcerzy słychać? Już opowiadamy.

,,Kamyczki” z Tłuchowa podczas zbiórki wymyślały historie inspirowane tematem ,,szerzenia pomocy”. Następnie wyruszyły na zwiad w poszukiwaniu ludzi, którym mogą pomóc. Kolejna zbiórka dotyczyła planowania swojego dnia. W nadchodzącym roku 2022 zuchy będą mogły korzystać z własnoręcznie wykonanych kalendarzy. 

,,Bieszczadzkie Anioły” spędziły zbiórkę w lesie. Podczas gry terenowej każdy patrol musiał odnaleźć przy pomocy wskazówek swoje pytania i zadania. Po wszystkim korzystając z pierwszego opadniętego śniegu zuchy lepiły figury zwierząt. Zabawom nie było końca.

Z okazji święta zmarłych, które miało miejsce na początku miesiąca listopad, harcerze z ,,Aliasu” udali się na Cmentarz Komunalny we Włocławku, żeby zająć się mniej zadbanymi grobami. Odwiedzili też pomnik Nieznanego Żołnierza oraz pomnik Poległych Obrońców Wisły i tam również posprzątali oraz zapaliliśmy znicze. Na kolejnej zbiórce omówili nieco temat komunikacji i planów na przyszłość.

Na jednej z listopadowych zbiórek harcerze z ,,Equilibrium” poznawali nietypowe święta przy okazji lepiąc figurki z masy solnej.

Natomiast podczas kolejnego spotkania zorganizowali ,,nockę” razem z ,,Terabithii”.  Rozpoczęła się ona od gry w ,,Among us”, gdzie nasi harcerze przechodzili test na kłamcę. Następnie uczestniczyli w nocnej trasie, podczas której musieli wcielać się w różne postacie. Nie zabrakło również pysznej pizzy i pieczenia mini gofrów podczas zajęć kulinarnych oraz seansu ,,Shreka”. Takie nocne zbiórki to ogrom emocji i masa pięknych wspomnień, jednak ta ,,nocka” była szczególna dla Mai, i Wiktora z ,,Equilibrium”, którzy tego wieczoru przy obrzędowym ognisku otrzymali naszywki drużyny, i tym samym stali się prawowitymi jej członkami. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju oraz sukcesów na harcerskiej ścieżce. 

Harcerze z Tłuchowa wciąż nas zaskakują swoimi kreatywnymi pomysłami, otwartością i chęcią niesienia pomocy innym. Przede wszystkim wykorzystywaniem tych czynników przy organizowaniu akcji charytatywnych. Podczas zbiórek zastępów drużyny ,,Lapis”, harcerze rozpisywali zadania do tropu ,,Inicjatywa”. W ramach tropu podejmą się zadań związanych ze służbą przedświąteczną. Będzie to m.in. zbiórka gier planszowych dla onkologii dziecięcej, zbiórka wartościowej jakościowo karmy dla schroniska i akcja dla seniorów. Poza tym zarówno ,,Lapis”, jak i ,,Kamyki” wzięły już udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności, o której możecie przeczytać w jednym z naszych artykułów. KLIKNIJ

Harcerze oraz wędrownicy z ,,Grotu” podczas jednej ze zbiórek wnikali w poznanie różnych kultur. Na początku w zastępach każdy wylosował inny kraj, musiał się zapoznać z jego tradycjami i obrzędami, aby następnie zaprezentować informacje reszcie uczestników. W drugiej części zbiórki odbyły się kalambury na temat wcześniej zdobytej wiedzy. Wszystko dopełniło wspólne śpiewanie.

Kolejnego ,,Przeglądu Drużyn” możecie spodziewać się już w roku 2022. Do zobaczenia! Czuwaj!